Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Security perspectives on the Western Balkan countries
Věra Stojarová
Nakladatel CDK 2010

Publikace kolektivu autorů pod vedením Very Stojarové se věnuje bezpečnostním otázkám, které jsou spojeny se západním Balkánem - regionem, který zatím zůstává mimo Evropskou unii.
Evropa v rodině
Maria Czapka
Nakladatel Academia 2010

Na pozadí historických události konce 19. a začátku 20. století liči Maria Czapka spletité osudy a životni příběhy svých předků a příbuzných, vesměs příslušníků aristokratických rodů pocházejících z Pobaltí, Ruska, Polska i Čech.
Evropské Vánoce v tradicích lidové kultury
Věra Frolcová a Eva Večerková
Nakladatel Vyšehrad 2010

Kniha Věry Frolcové a Evy Večerkové Evropské Vánoce v tradicích lidové kultury líčí kulturní tradice spojené s oslavou Vánoc národů evropského Západu a Východu.
Moc, energie a nový ruský imperialismus
Anita Orbánová
Nakladatel Argo 2010

Maďarská politoložka Anita Orbánová v této knize ukazuje, jak Kreml systematicky využívá monopolu státem kontrolovaných ropných a plynařských společností k nemerkantilistické na energiích založené zahraniční politice.

Právo vnějších vztahů EU
Pavel Svoboda
Nakladatel C. H. Beck 2010

Publikace Právo vnějších vztahů EU poslouží nejen jako učebnice pro studenty a vyučující na právnických fakultách, ale rovněž všem zájemcům o vnější vztahy EU, a tudíž i našeho státu, z řad odborné i laické veřejnosti.
Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  6 do 10