Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Lidská práva v Evropské unii
Hubert Smekal
Nakladatel Mezinárodní politologický ústav MU 2010

Publikace s názvem Lidská práva v Evropské unii si v prvé řadě klade za cíl teoreticky popsat, zda a případně jak dochází k postupnému prorůstání vlivu nadnárodní úrovně vlády do tradiční sféry zájmu národních států - úpravy a provádění problematiky lidských práv.
Legitimita moci v postmoderní době
Proč potřebuje EU členské státy?
Vojtěch Belling
Nakladatel Mezinárodní politologický ústav MU 2009

Předkládaná publikace Legitimita moci v postmoderní době Vojtěcha Bellinga se věnuje problematice ospravedlnění existence politických systémů a v nich probíhajících rozhodovacích procesů v současné době.
Transatlantické vztahy v době krize
Lukáš Hoder
Nakladatel Mezinárodní politologický ústav MU 2009

Kniha Transatlantické vztahy v době krize se zabývá podobou současného mocenského uspořádání mezinárodní politiky, kterému vládnou Spojené státy americké a kde se snaží prosadit i Evropa.
Krach
Příčiny krize a nápravná opatření, která ji jen zhoršují.
Thomas E. Woods
Nakladatel Dokořán 2010

Kniha Krach s podtitulem Příčiny krize a nápravná opatření, která ji jen zhoršují provází laického čtenáře v několika krátkých kapitolách celou řadou témat - týkajících se krize světového hospodářství -, která v našich odborných i veřejných debatách dlouho chyběla.

Národy nejsou dílem náhody
Příčiny a předpoklady utváření moderních evropských národů
Miroslav Hroch
Nakladatel SLON 2010

Studie českého historika Miroslava Hrocha nazvaná Národy nejsou dílem náhody s podtitulem Příčiny a předpoklady utváření moderních evropských národů je syntetickým výkladem národotvorných procesů v Evropě 19. století.
Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  56 do 60