Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Všecko jsem skoro zapomněl...
Pokus o psychologickou skicu událostí roku 1968 v Československu
Leonid Šinkarjov
Nakladatel Akropolis 2009

Málokterá kniha byla ještě před samotným vydáním tak očekávána i zatracována, jako právě Šinkarjovova monografie Všecko jsem skoro zapomněl..., která přináší dosud neznámá svědectví o pozadí a souvislostech vpádu ruských vojsk do Československa v roce 1968.
A History of the British Labour Party
Andrew Thorpe
Nakladatel Palgrave Macmillan 2009

A History of the British Labour Party představuje formou detailní analýzy ucelené, jednodílné shrnutí vývoje britské labouristické strany od jejího založení roku 1900 až po jmenování Gordona Browna premiérem v létě 2007.
Inventura hodnot
Výsledky sociologických výzkumů hodnot ve společnosti ČR
Libor Prudký
Nakladatel Academia 2009

Kniha Inventura hodnot s podtitulem Výsledky sociologických výzkumů hodnot ve společnosti České republiky je výstupem sociologických výzkumů, jehož předmětem zkoumání byly proměny hodnot v české společnosti.

Kritika depolitizovaného rozumu
Úvahy (nejen) o nové normalizaci
Václav Bělohradský a kolektiv
Nakladatel Grimmus 2010

Kniha Kritika depolitizovaného rozumu se zabývá jednou z klíčových otázek současné západní demokracie – vládnutím, které je vykonáváno prostřednictvím moci beroucí na sebe formu nepolitické danosti, třeba ekonomické nutnosti nebo expertní autority.
Gibraltar
Podivný spor o Herkulovy sloupy
Vratislav Košťál
Nakladatel Barrister and Principal 2009

Publikace Vratislava Košťála nazvaná Gibraltar přináší českému čtenáři rozsáhlejší historickou, společenskou, politickou a ekonomickou sondu do problematiky sporu o území Gibraltaru.

Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  61 do 65