Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Odepřená integrace
Systémová analýza sudetoněmecké politiky v první Československé republice 1918–1938
Ladislav Josef Beran
Nakladatel Pulchra 2009

Publikace Ladislava Josefa Berana Odepřená integrace pojednává o česko německých vztazích mezi lety 1918 až 1938. Autor podrobně analyzuje projevy, dokumenty, smlouvy, stanoviska a reakce politických reprezentací jednotlivých stran.
Vím, v koho jsem uvěřil
a jiné eseje
Bohdan Chudoba
Nakladatel CDK 2009

Historik Bohdan Chudoba se věnuje ve svých esejích otázce pokroku v dějinách, křesťanskému pohledu na mýty, baroknímu dědictví, křesťanskému sociálnímu řádu a možnosti jeho naplnění, pojetí dědičného hříchu, marxismu i ekumenismu.
Atmosféra a klima
Aktuální otázky znečištění ovzduší
Martin Braniš - Iva Hůnová (eds.)
Nakladatel Karolinum 2009

Publikace, na níž se podílel tým předních českých odborníků na životní prostředí, se věnuje problematice atmosféry, klimatu a kvality ovzduší v širokých souvislostech, jež přesahují pouhý přírodovědný pohled.
Dějiny moderního Německa
Od roku 1918 po současnost
Mary Fulbrook
Nakladatel Grada 2009

Českému čtenáři se dostává do rukou neuvěřitelně úspěšná kniha, která podává německé moderní dějiny čtivým a napínavým způsobem jako příběh plný špatných i dobrých zvratů a odhalených souvislostí.

Mezi Vídní a Cařihradem
Vývoj balkánských národních a kulturních identit
Jan Rychlík - Miroslav Kouba
Nakladatel Vyšehrad 2009

Balkánský poloostrov, tradičně nepokojná a bouřlivá část Evropy, byl po větší část novověkých dějin bojištěm dvou velmocí, symbolizovaných dvěma metropolemi – habsburskou Vídní a osmanským Cařihradem.
Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  71 do 75