Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Volební komplexy zemí V4
Studie k pojetí víceúrovňového volebního prostoru
Maxmilián Strmiska, Jakub Šedo, Roman Chytilek, O. Eibl
Nakladatel CDK 2009

Utváření nové politologické perspektivy výzkumu prostorově-institucionálních aspektů volebního chování a stranické soutěže ve víceúrovňových uspořádáních, tj. v soustavách s více než jednou úrovní vládnutí a reprezentace, představuje v soudobé politologii výzvu mimořádného významu.
Regionální politika a její nástroje
Jan Stejskal - Jaroslav Kovárník
Nakladatel Portál 2009

Regionální politika je téma diskutované na všech úrovních veřejné správy. Na úrovni státu je analyzována situace v kontextu evropské regionální politiky a jsou vytvářeny systémy koncepcí i podpor.
Sám proti zlu
Život Přemysla Pittra (1895-1976)
Kosatík Pavel
Nakladatel Paseka 2009

Životopis Přemysla Pittera (1895-1976) je příběhem českého protestantského myslitele a charitativního a sociálního pracovníka, který většinu života prožil ve sporu s určujícími dějinnými proudy minulého věku.
Obnovení světového řádu
Metternich, Castlereagh a potíže s mírem v letech 1812-1822
Henry Kissinger
Nakladatel Prostor 2009

Ve své první práci o dějinách mezinárodní politiky z roku 1957 se Kissinger zabývá diplomatickou historií Evropy od Napoleonovy porážky v Rusku přes sérii mezinárodních kongresů v letech 1814-1822 až po protiturecké povstání v Řecku 1822, které definitivně ukončilo již několik let slábnoucí britskou participaci na evropské politice.
Boj o právo
Jhering Rudolf
Nakladatel Aleš Čeněk, s. r. o. 2009

Jheringův spis nazvaný Boj o právo patří mezi nejpřekládanější, nejčtenější a myšlenkově nejvlivnější díla evropské právní teorie.
Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  76 do 80