Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Terorismus a války v době globalizace
Jan Eichler
Nakladatel Karolinum 2010

Nové vydání knihy Terorismus a války v době globalizace Jana Eichlera je rozšířené o hodnocení nových válek, které proběhly v letech 2008 a 2009, což konkrétně znamená válku mezi Gruzií a Ruskou federací, a tzv. třítýdenní válku mezi Izraelci a Palestinci na území Gazy na přelomu let 2008 a 2009.

Třetí dekáda
O životě, politice a lidech mezi Bruselem a Gazpromem
Martin Ehl
Nakladatel 65. pole 2010

Martin Ehl, reportér a dlouholetý šéf zahraničního zpravodajství Hospodářských novin, v knize Třetí dekáda přináší nový, svérázný a varovný pohled na svět v našem bezprostředním okolí.
Demokracie v lokálním politickém prostoru
Specifika politického života v obcích ČR
Jaroslav Čmejrek, Václav Bubeníček, Jan Čopík
Nakladatel Grada 2010

Publikace nazvaná Demokracie v lokálním politickém prostoru se zabývá fungováním demokratických mechanismů na lokální úrovni, v městech a obcích České republiky.
Éra nevinnosti
Česká politika 1989–1997
Lubomír Kopeček
Nakladatel Barrister and Principal 2010

Naše země po listopadu 1989 prožila dynamický vývoj, který radikálně změnil její tvář. Kniha Éra nevinnosti. Česká politika 1989–1997 Lubomíra Kopečka nabízí ucelené zachycení této zajímavé doby, jejíž někteří aktéři mnohdy utvářejí i dnešek.
Impérium a ti druzí
Rusko, Polsko a moderní dějiny východní Evropy
Andrzej Nowak
Nakladatel CDK 2010

Kniha Impérium a ti druzí Andrzeje Nowaka je fascinujícím průřezem moderními dějinami středovýchodní Evropy, v němž se neustále střídají perspektivy imperiálního centra (Moskvy a Petrohradu) a jeho „západních periferií".
Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  11 do 15