Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Margaret Thatcherová a její politika
Hynek Fajmon
Nakladatel CDK 2010

Kniha poslance Evropského parlamentu Hynka Fajmona Margaret Thatcherová a její politika vychází při příležitosti osmdesátých pátých narozenin bývalé britské premiérky.
Česká republika a Evropská unie
Dan Marek, Michael Baun
Nakladatel Barrister & Principal 2010

Publikace se zabývá vztahy mezi Českou republikou a Evropskou unií. Analyzuje cestu České republiky ke členství v Evropské unii a hodnotí, jak Českou republiku vstup do Evropské unie ovlivnil či změnil, včetně její domácí politiky, státních institucí a jednotlivých tematických politik.
Vražda v Amsterdamu
Ian Buruma
Nakladatel Academia 2010

Byl to demonstrativní zločin. Jednoho listopadového dne zavraždil mladý rozhněvaný muslim výstřelem z pistole holandského filmového režiséra Theo van Gogha za to, že se spolu s černou imigrantkou a političkou Aján Hirsi Aliovou odvážil natočit ostrý prtiislámský snímek promítnutý v nizozemské televizi.
Jaká je naše společnost?
Otázky, které si často klademe
Hana Maříková, Jiří Kostelecký, Tomáš Lebeda, Markéta Škodová
Nakladatel SLON 2010

Autorům a autorkám nejde o předložení ucelené zprávy o české společnosti, ale o odpovědi na některé často kladené otázky, ověření/neověření platnosti různých předsudků a představ, které sami o sobě máme.
Moje Evropa
Jurij Andruchovyč – Andrzej Stasiuk
Nakladatel Periplum 2010

Moje Evropa má v pojetí spisovatelů Jurije AndruchovyčeAndrzeje Stasiuka v sobě něco z dobrodružných příběhů dávných staletí, které se za dlouhých večerů sdělovaly převážně vyprávěním.
Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  16 do 20