Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Moje Evropa
Jurij Andruchovyč – Andrzej Stasiuk
Nakladatel Periplum 2010

Moje Evropa má v pojetí spisovatelů Jurije AndruchovyčeAndrzeje Stasiuka v sobě něco z dobrodružných příběhů dávných staletí, které se za dlouhých večerů sdělovaly převážně vyprávěním.
Navrhování a výběr kandidátů
Politické strany v ČR a ve střední Evropě
Jan Outlý
Nakladatel Periplum 2010

Publikace představuje a hodnotí způsob, jakým hlavní politické strany v České republice navrhují a vybírají kandidáty ve volbách do Poslanecké sněmovny a některých ostatních druzích voleb a srovnává některé aspekty tohoto procesu s vybranými stranami v Polsku, Maďarsku a na Slovensku.

Kniha stručným způsobem v historické perspektivě hodnotí současné působení významných mocností v Africe se zaměření na strategii Evropy, USA, Číny, Ruska, zemí Blízkého východu, Indie, Japonska či Brazílie v otázkách ekonomické spolupráce se zeměmi Afriky.
Z deníků a Papírů
Søren Kierkegaard
Nakladatel CDK 2010

Výběr z bohaté sbírky Kierkegaardových deníků a tzv. Papírů sestavený překladatelkou Marií Mikulovou Thulstrupovou přibližuje českému čtenáři autorův privátní myšlenkový svět a nabízí tak velice zajímavý kontext pro četbu a interpretaci jeho spisů.
České snění
Pavel Kosatík
Nakladatel Torst 2010

Čtivě napsaná kniha historika Pavla Kosatíka je věnována kolektivním českým snům 19. a 20. století, které vypovídaly zejména o falešných představách, touhách a iluzích, které Češi měli o sobě samých.
Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  21 do 25