Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Úvod do evropského práva
Pavel Svoboda
Nakladatel C. H. Beck 2010

Publikace Pavla Svobody má za cíl čtenáři mimo jiné přinést elementární souhrnné informace o složitém a historicky ojedinělém právním systému Evropské unie.
Aplikace práva EU v České republice
Michal Šejvl a kolektiv
Nakladatel Aleš Čeněk, s. r. o. 2010

Publikace Michala Šejvla a jeho spolupracovníků nazvaná Aplikace práva EU v České republice přináší poznatky o působení práva EU na české právo nejen na úrovni legislativy, ale snaží se postihnout i soudní aplikaci ve vybraných oblastech českého právního řádu.
Návrat člověka bez vlastností
Krize kultury v současné polské esejistice
Maciej Ruczaj (ed.)
Nakladatel CDK 2010

Knižní antologie Návrat člověka bez vlastností zprostředkovává českému čtenáři nejvýraznější esejistické texty polských autorů poslední dekády věnované kulturním a filozofickým dilematům současné postmoderní společnosti.
Porozumět dvacátému století
Dan Diner
Nakladatel CDK 2010

Kniha německého historika Dana Dinera nazvaná Porozumět dvacátému století podává univerzální výklad dějinných událostí, které se odehrály v „krátkém", ale na změny bohatém století, resp. v době mezi rokem 1914 a 1989.
Piłsudski... Katyň... Solidarita...
Klíčové pojmy polských dějin 20. století
István Kovács
Nakladatel Barrister and Principal 2010

Kniha maďarského historika a polonisty Istvána Kovácse nabízí čtenářům pohled zasvěceného odborníka, který je však zároveň vnějším pozorovatelem, jenž vnímá polské dějiny ze středoevropské perspektivy a ve středoevropských souvislostech.
Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  31 do 35