Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Pravým okem
Antologie současného polského politického myšlení
Maciej Ruczaj, Maciej Szymanowski
Nakladatel CDK 2010

V zahraničí je současné Polsko často vnímáno jednostranně - očima levicově-liberálních elit. Maciej RuczajMaciej Szymanowski nabízejí čtenáři, aby se tentokrát podíval „pravým okem".
Cestovní ruch v působnosti orgánů EU
Petr Houška a Zdenka Petrů
Nakladatel Oeconomica 2010

Cílem publikace nazvané Cestovní ruch v působnosti orgánů EU autorů Petra Houšky a Zdenky Petrů je základní orientace v problematice spolupráce a vazeb v oblasti cestovního ruchu v rámci Evropské unie.
České země a moderní dějiny Evropy
Studie k dějinám 19. a 20. století
Petr Prokš
Nakladatel Historický ústav AV ČR 2010

Kniha České země a moderní dějiny Evropy Petra Prokše se z různých úhlů pohledu zabývá dějinami českých zemí a Československa i jejich evropskými a mezinárodními souvislostmi v průběhu 19. a 20. století.
Kulturní dějiny klimatu
Od doby ledové po globální oteplování
Wolfgang Behringer
Nakladatel Paseka 2010

Jak lidský druh v průběhu dějin ovlivnil klima? Jak ovlivňovaly výkyvy klimatu život našich předků? Wolfgang Behringer nám v knize Kulturní dějiny klimatu fascinujícím způsobem osvětluje všechno, co bychom měli vědět o historických změnách klimatu a jejich kulturních důsledcích od holocenu po 21. století.
A zapomenuti vejdeme do dějin...
Němci proti Hitlerovi: Životní příběhy něm. odpůrců nacismu v Československu
Alena Wagnerová
Nakladatel NLN 2010

Osud německých antifašistů - převážně sociálních demokratů, komunistů a katolíků - se dá shrnout do jednoho souvětí: Roku 1938 bojovali spolu s Čechy a Slováky proti většině svých soukmenovců za zachování Československa, v roce 1945 museli více či méně dobrovolně jako Němci ze země odejít.

Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  36 do 40