Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Svoboda a lidská práva
Stanislav Sousedík
Nakladatel Vyšehrad 2010

Významný český křesťanský filosof, známý svými pracemi z dějin české filosofie, se ve své drobné knize zabývá jedním ze základních problémů sociální filosofie současnosti – problematikou lidských práv a svobod, tedy problémem zvlášť závažným pro naši společnost, žijící stále ve stínu řady desetiletí prožitých pod vládou totalitních režimů.
Člověk romantismu a jeho svět
François Furet
Nakladatel Vyšehrad 2010

Období romantismu patří mezi ta, která nejvýrazněji zformovala politický, sociální a kulturní profil dnešní Evropy. Právě tomuto období se věnuje francouzský historik François Furet v knize Člověk romantismu a jeho svět.
Nezápadní aktéři světové bezpečnosti
Antonín Rašek, Miloš Balabán
Nakladatel Karolinum 2010

Monografie Nezápadní aktéři světové bezpečnosti Antonína RaškaMiloše Balabána primárně analyzuje současný politický, ekonomický a bezpečnostní vývoj Brazílie, Ruska, Indie a Číny.
Solidarita napříč hranicemi
Opozice v ČSSR a NDR po roce 1968
Tomáš Vilímek
Nakladatel Vyšehrad 2010

Tomáš Vilímek seznamuje v publikaci nazvané Solidarita napříč hranicemi se základními rysy vývoje východoněmecké a československé společnosti, které byly přes společné prvky v mnohém rozdílné, a s rozsahem spolupráce československé a východoněmecké opozice.
Petrarca: homo politicus
Politika v životě a díle Franceska Petrarky
Jiří Špička
Nakladatel Argo 2010

Přestože je Francesco Petrarca jednou z klíčových postav dějin evropské kultury a přátelil se s Karlem IV. a jeho dvorem, monografie Jiřího Špičky je vůbec první petrarkovskou knižní studií v českém jazyce.
Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  41 do 45