Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Recenze

Autor: Hledaný text:
Původ a smysl národního zájmu
Analýza legitimity jednoho politického konceptu
Petr Kratochvíl
Nakladatel CDK 2010

Petr Kratochvíl přináší v této publikaci čtivou analýzu jednoho z nejaktuálnějších konceptů politické teorie - národního zájmu.
V kleštích dějin
Střední Evropa jako pojem a problém

Nakladatel Host 2009

Existuje střední Evropa, nebo je to jen fantom? A pokud existuje, jakou má podobu? Jde o historickou realitu, zeměpisný prostor, nebo spíše jen o snivou nostalgii či touhu po tom, co má teprve nastat, až se vymaníme z nelítostného sevření dějin?
Dialog teorií
Filozofická dilemata výzkumu mezinárodních vztahů
Pavel Barša
Nakladatel SLON 2009

Zkoumání mezinárodních vztahů se původně opíralo hlavně o historii, teorii mezinárodního práva a filozofii, postupem času ale přijalo za své řadu metodologických i teoretických východisek společenských věd.
Romské strany a politici v Evropě
Pavel Pečínka
Nakladatel Doplněk 2010

Politolog Pavel Pečínka zachycuje v knize Romské strany a politici v Evropě spory mezi příznivci sociálních a multikulturních přístupů k romské menšině a přibližuje "základnu" možné romské politiky.
Břímě bílého muže
Proč pomoc Západu třetímu světu selhává?
William Easterly
Nakladatel Academia 2010

Jeho kniha Břemeno bílého muže nese výstižný podtitul Proč pomoc Západu třetímu světu selhává?, který nenechává nikoho na pochybách, že Easterly podrobil tradiční schémata západní politiky pomoci rozvojovým zemím tvrdé kritice.
Počet nalezených knih  239
|
zobrazeny knihy  46 do 50