Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Aktuality

Centrální banky utrácejí miliardy

15.11.2005
Centrální banky dvanácti států Evropské měnové unie stále více utrácejí. Peníze spolykají hlavně náklady na zaměstnance. V loňském roce to centrální banky stálo 5,03 miliardy amerických dolarů. To je...

V Česku se vyplatí utrácet, ne vydělávat

15.11.2005
České daně patří v Evropské unii k průměru. Z příjmů však bere stát výrazně více než jinde v Evropě, ze spotřeby naopak méně. Vysoké zdanění práce snižuje motivaci a zvyšuje nezaměstnanost.

Britové chtějí odhalit teroristy už na peróně

15.11.2005
Británie začne od příštího roku posilovat bezpečnostní kontroly na nádražích a bude zkoušet i další metody, jak zlepšit odolnost dopravní sítě proti teroristickým útokům.

Na krádež peněz z EU stačil "jednoduchý" plán

15.11.2005
Obvinění nejprve ovládli klíčové pozice v českých fondech a potom podíly při neprůhledných transakcích převedli na spřízněné osoby. Podvod byl tak celkem "jednoduchý".

EP volá po přezkoumání absorpční schopnosti EU

14.11.2005
V Evropské unii se schyluje k novému sporu, který se týká rozšiřování. Někteří europoslanci totiž usilují o přezkoumání schopnosti "pětadvacítky" přijímat další členy. A termín provedení této analýzy...

Praha mezi oblíbenými evropskými lokalitami stoupá

14.11.2005
Nejoblíbenější obchodní lokalitou v Evropě zůstává Londýn, následuje Paříž a Frankfurt, česká metropole figuruje na 13. místě.

Češi znovu apelují na zrušení omezení volného pohybu pracovních sil

14.11.2005
Podle českého ministra zahraničí Cyrila Svobody volný pohyb pracovních sil je přirozený a nikoho neohrožuje. Bude proto apelovat na staré členské země EU, aby bariéry odblokovaly.

Barroso je v otázce dosažení světové obchodní dohody skeptický

14.11.2005
Předseda Evropské komise naléhá na světové státy, aby na prosincovém summitu Světové obchodní organizace (WTO) učinily stejně jako EU velké kompromisy. Zároveň při své návštěvě Paříže nabídl nepokoji...

EK chce středomořské bezpečností síly

14.11.2005
Evropská komise plánuje, že ve Středomoří vytvoří bezpečnostní síly, které by měly zamezit přílivu nelegálních utečenců ze severní Afriky do Evropy.

Češi: nejzávislejší na státu v celé Evropě

14.11.2005
Češi jsou vůbec nejvíce ze všech členů Evropské unie závislí na státu. Do školství, zdravotnictví, sociálních služeb a penzí dávají vůbec nejméně soukromých peněz. Z vlastní kapsy či soukromých...
Počet nalezených článků: 17735
|
Zobrazeny články od  17001 do 17010