Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Aktuality

Europoslanci uvažují o financování palestinských úředníků z evropských peněz

18.05.2006
V Evropském parlamentu by se mohl v nadcházejících dnech zrodit návrh rezoluce vyzývající EU, aby se v rámci pomoci Palestincům postarala o výplatu mezd policistům.

Almunia znovu vyzval Evropu k reformám

18.05.2006
Světový hospodářský růst podle evropského komisaře zůstane silný a oživení v Evropě bude pokračovat.

Pascal Boijmans z EK: ČR má v čerpání evropských peněz značné rezervy

18.05.2006
Administrativa kolem evropských fondů je pomalá, ČR by měla podniknout kroky, jak tento problém vyřešit, jinak hrozí, že nevyčerpá v tomto plánovacím období všechny přidělené peníze.

Evropský soud v případu "Temelín" Rakousku nevyhověl

18.05.2006
Rakouský soud nemůže rozhodnout o žalobě Horních Rakous na českou elektrárenskou společnost ČEZ kvůli jaderné elektrárně Temelín podle evropské úmluvy o právní příslušnosti.

Tobias K. Vogel: EU Bulharsko přijme. Bohužel

18.05.2006
Nedávno se vrátil z Bulharska expert Evropské komise a hlasitě si postěžoval na tamní trestní orgány. Jejich postoj k potírání zločinu lze prý shrnout- omluvte prosím jeho francouzštinu -...

Rolníci bez dotací? Není to utopie

18.05.2006
Mezi zemědělci, ale i politiky a úředníky unie sílí debaty o tom, jak to v budoucnosti bude s dotacemi pro rolníky. Je totiž jasné, že tak masívní podporu jako nyní zemědělci již...

Brusel prohledává plynárenské firmy

18.05.2006
Mocné energetické koncerny, které ovládají evropské trhy s plynem a elektřinou, mají problém: na jejich sídla hned v šesti zemích zaklepali vyšetřovatelé antimonopolních úřadů a důkladně prohledali...

Francouzi přivírají dveře utečencům

18.05.2006
Francie chce napříště lákat jen kvalifikované odborníky: naopak omezí proud nelegálních utečenců, kteří neúměrně zatěžují sociální systém.

Bulhaři trpí "euroúzkostí". Neví si rady se zločinem

18.05.2006
I když dvě třetiny Bulharů říkají, že EU podporují, nadšení nad Evropou rychle vyprchává. Náladu davu bylo spíše možné popsat jako "euronejistotu".

Prodi vytvořil vládu, slibuje jednotu

18.05.2006
Lídr vítězné levicové koalice z dubnových voleb Romano Prodi představil novou vládu: zavázal se ztišit napětí, které ovládlo italskou politiku po nejtěsnějším hlasování v historii země.
Počet nalezených článků: 18876
|
Zobrazeny články od  17181 do 17190