Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Aktuality

Výbor EP doporučil zbavit Železného imunity

06.10.2005
Právní výbor Evropského parlamentu dnes jednomyslně doporučil odejmout imunitu bývalému řediteli televize Nova, europoslanci Vladimíru Železnému. Definitivní rozhodnutí přísluší plenárnímu zasedání...

Viviane Redingová: Evropa nemůže trpět přemrštěné ceny roamingu

06.10.2005
Už jste někdy zkoušeli volat kolegům nebo svým blízkým z mobilního telefonu, když jste byli na cestách v zahraničí? Možná vás překvapilo, kolik jste pak museli zaplatit.

Srby i Chorvaty čekají změny

06.10.2005
Zatímco Záhřeb tento týden oficiálně začal s Evropskou unií rozhovory o přistoupení, Bělehrad dostal pouze zelenou k tomu, aby začal jednat o stabilizační a asociační dohodě,...

Unie posiluje hospodářství

06.10.2005
Evropská unie hodlá radikálně změnit svou průmyslovou politiku, především ale chce skoncovat s její roztříštěností. Příčina je zřejmá: rostoucí konkurenční tlak asijských zemí.

EK: ČR má stále problémy s čerpáním evropských fondů

05.10.2005
Česká republika má podle zdrojů Evropské komise nadále potíže s čerpáním prostředků ze strukturálních fondů. Relativně hladce naopak čerpá z Fondu soudržnosti.

Podle pětiny Čechů se máme lépe než průměr EU

05.10.2005
Globalizaci chápou Evropané většinou negativně, stejně jako protekcionismus či monopol. Naopak pozitivně jim zní sociální zabezpečení, volný trh či reformy.

EK má nový plán pro zvýšení konkurenceschopnosti evropské průmyslové výroby

05.10.2005
Komise si od nového návrhu slibuje odstranění protekcionismu a zaměření na zvýšení konkurenceschopnosti pomocí ještě vyššího otevření trhu a spuštění dalších ekonomických reforem.

EU uvalila na Uzbekistán embargo

05.10.2005
Evropská unie se rozhodla vyhlásit zbrojní embargo proti Uzbekistánu, protože autoritativní režim prezidenta Islama Karimova odmítá mezinárodní vyšetřování květnového masakru stovek civilistů ve...

Slovenský ministr podá demisi kvůli evropským fondům

05.10.2005
Slovenský ministr práce, sociálních věcí a rodiny, Ąudovít Káník je připraven podat v nejbližších dnech demisi kvůli nesrovnalostem ohledně čerpání prostředků z fondů Evropské unie.

Ve schvalování chemické iniciativy mírně získali ekologové

05.10.2005
Europoslanci se v hlasování ve Výboru pro životní prostředí postavili za dodatek k směrnici italského europoslance Guida Sacconiho a tím podpořili enviromentální a zdravotní cíle návrhu REACH.
Počet nalezených článků: 17793
|
Zobrazeny články od  17281 do 17290