Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Aktuality

Euro doplácí na nepokoje ve Francii

09.11.2005
Pokračující násilnosti ve francouzských městech podle analytiků podkopávají důvěryhodnost eura. Jeho kurs vůči americkému dolaru spadl na dvouleté minimum.

Češi podali tisíce žádostí o doménu .EU

09.11.2005
Desetitisíce českých podnikatelů stojí ve virtuální frontě na nové internetové adresy, které končí příponou .EU. Jsou přitom ochotni zaplatit i několik tisíc korun za to, aby nepřipadly do rukou...

Jana Hybášková: Co se děje mezi muslimy a jak má EU reagovat

09.11.2005
Zápas s islamistickým terorismem, jednou z hlavních hrozeb pro světové demokracie, je jako cesta tunelem, v němž se dosud neobjevuje světlo. Aspoň v něčem je však dnes jasno.

Na Němce čekají vyšší daně a pozdější důchod

09.11.2005
Ačkoliv nejsou ještě všechny body německých koaličních jednání vyjasněné, začíná se již nyní rýsovat tvrdá úsporná politika. S novou vládou zřejmě Němcům do smíchu příliš nebude.

Komise zřídila registr svých poradců

08.11.2005
Nový registr zahrnuje oficiální i neoficiální poradenské skupiny. V registru mohou zájemci o každé skupině získat informace o druhu a úloze každé skupiny.

Mládek: Pět let na přípravu přijetí eura stačí

08.11.2005
Nepřijetí eura by znamenalo promarněnou příležitost. Koruna by navíc mohla čelit spekulativním útokům.

Zájemci o evropské peníze mají novou pomůcku

08.11.2005
Úřad vlády ČR na svém internetovém portálu o Evropské unii www.euroskop.cz spustil novou interaktivní službu veřejnosti - Rozcestník pro evropské peníze.

Plán D bude poprvé "aplikován" v České republice

08.11.2005
Předseda Evropské komise José Barroso přijede příští týden do Prahy debatovat o budoucnosti Evropské unie poté. Jeho iniciativa jde "ruku v ruce" s nedávným "plánem D" Evropské komise, který vyzývá k...

Německo vyzývá k přerušení schvalování REACH

08.11.2005
Tato pauza má umožnit velké koalici kancléřky Angely Merkelové stanovit svou pozice k REACH. Tato žádost pravděpodobně způsobí oddálení brzké dohody, která se očekávala do konce tohoto měsíce.

ČR se staví proti strážcům EU v pásmu Gazy

08.11.2005
Česká republika podle ministra zahraničí Cyrila Svobody nesouhlasí s tím, aby EU prováděla přímo ostrahu hraničního přechodu Rafáh mezi palestinským pásmem Gazy a Egyptem.
Počet nalezených článků: 18583
|
Zobrazeny články od  17881 do 17890