Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce SUVERENITA A KOMPETENCE EVROPSKÉ UNIE
Datum 29.05.2009 - 30.05.2009
Typ akce Konference
Místo akce Praha / Praha 1 / Budova Právnické fakulty Univerzity Karlovy, předběžně místnost č. 117 / Právnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze
Popis akcePrávnická fakulta Univerzity Karlovy v Praze s podporou Evropské komise, oxfordské nadace Europaeum a Nadace Alexandra von Humboldta Vás srdečně zve na mezinárodní konferenci.

SUVERENITA A KOMPETENCE EVROPSKÉ UNIE

 

 

Již déle než padesát let se tradiční koncept státní suverenity zásadním způsobem mění, a to zejména pod vlivem integračního procesu v Evropě. Nevratný vývoj nemůže být zpochybněn ani rozšiřováním Evropské unie o její další členské státy. V této souvislosti je třeba zjišťovat, do jaké míry mají spory, které provázejí nejnovější reformu zakládacích smluv ES a EU vycházející z rozdílného chápání pojmu státní suverenity, racionální základ.

Analýza této problematiky představiteli teorie včetně názorů představitelů soudnictví a odborné diskuse mohou přinést velmi hodnotný příspěvek k vyjasnění i procesu nezbytného k ratifikaci Lisabonské smlouvy a její následující implementaci.

Jsme přesvědčeni o tom, že tato konference, jež se uskuteční v době, kdy Česká republika předsedá Radě Evropské unie, bude přitažlivou zejména jak pro představitele práva a politologie, tak pro širší veřejnost.

 

Program najdete zde.