Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Prague European Summit

Prague European Summit, 12.07.2021
Handshake a EU flag

Prague European Summit je platformou pro strategický dialog o společných reakcích na výzvy EU. Summit spojuje zástupce podnikatelů, nevládních organizací, akademiky, veřejné činitele a další, aby společně diskutovali o tématech spojených s EU.

Témat k diskuzi je přitom opravdu mnoho. Ať už se jedná o vedení samotné EU, bezpečnost, nové technologie a s tím spojený digitální věk, anebo pak hospodářské výzvy a dopady jednotlivých politik na evropskou společnost. Cílem Summitu je najít společné odpovědi na otázky ekonomické, sociální, zahraniční a institucionální v oblasti fungování EU. 

Summit odstartoval dnes 12. července a zakončí svůj program ve středu 14. července. V pořadí již sedmý Summit je oficiálně rozdělen do dvou tematických okruhů, kde první se bude zabývat vnějšími vztahy EU a druhý v podobě ekonomického bloku je pak specificky zaměřen na postpandemické obnovy, diskuzi se tak nevyhne například Zelená dohoda pro Evropu, ale i genderová rovnost. 

Letos Summit uvítá i 30 mladých politických lídrů na formátu Future European Leaders Forum (FELF), které se bude konat od 12. - 16. července. FELF je oficiální součást Konference o budoucnosti Evropy. Summit se bude konat v hybridním formátu se zhruba 200 účastníky, kteří dorazí osobně. Zbytek účastníků ho bude mít možnost sledovat online.

Více pro sledování Prague European Summitu zde: https://www.praguesummit.eu/ 


Ilustrační foto. Zdroj: Pixabay.com

Autor: Euroskop

Další články v rubrice

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021