Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Prague European Summit

Prague European Summit, 12.07.2021

Kalendář akcí

Název akce Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) - mýty a fakta
Datum 25.05.2015 08:50 - 10:20
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Kraj Vysočina / Jihlava / Divadelní sál DKO
Popis akceSlyšeli jste již o dohodě TTIP, neboli dohodě o volném obchodu mezi EU a USA? A bylo to v pozitivním nebo negativním? Bojíte se, že "nám kvůli tomu zruší farmářské trhy"? Máte starost o zachování standardů potravin a jiných výrobků? Nebo vás snad trápí problematika ochrany investic? A co z toho jsou mýty a co fakta?

Pozvání přijal eurposlanec a bývalý víceguvernér ČNB Luděk Niedermayer, který o TTIP mimo jiné řekl: 

Právě odstraňování celních bariér je jedna z mála věcí, které se říká hra, jež nemá nulový součet, to znamená, že vydělávají obě dvě strany. Problém je v tom, že útoky na smlouvu TTIP jsou demagogické, nevycházejí z faktů a jsou velmi často vysoce manipulativní, zatímco ti, kteří chtějí smlouvu obhajovat a podporovat, musí férově říci, že smlouva ještě není dojednána. Nevíme přesně, jak jednotlivé kapitoly budou vypadat. Z tohoto hlediska je pozice odpůrců mnohem lepší, ale jak se vyjednávání bude blížit k hmatatelnějším bodům, tak všichni, kteří smlouvu podporujeme, budeme hledat způsob, jak by bylo nejlepší ji veřejnosti vysvětlit. 

Druhým z řečníků bude vedoucí Oddělení Amerik Ministerstva průmyslu a obchodu ČR Matyáš Pelant

Přijďte diskutovat, vzneste své obavy, nebo si jen vyslechněte, co Transatlantické obchodní a investiční partnerství (TTIP) vlastně znamená. Je na vás, zda se v diskusi dostane i na další témata jako budoucnost Eurozóny, devizové intervence ČNB, ekonomická situace v Řecku nebo cokoli dalšího.

25. května 2015 od 8:50 do 10:20 hodin,
Divadelní sál DKO, Tolstého 2, Jihlava

Vstup zdarma

Více informací na: eurocentrum.jihlava@euroskop.cz

Pozvánka ke stažení zde

 

Seminář se uskuteční v rámci Národního konventu o EU a bude reflektovat závěry
odborného kulatého stolu, který proběhne 22. května 2015 v Praze