Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Regionální seminář Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky
Datum 17.03.2017 08:30 - 16:30
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Pardubický kraj / Pardubice / Evropský spolkový dům, Pernštýnské náměstí 55, 530 02 Pardubice
Popis akceProjekt Staň se na den tvůrcem evropské politiky se již v letošním roce uskuteční v nové podobě, jež vznikla sloučením s úspěšným projektem organizace EUTIS, o.p.s. s názvem Rozhoduj o Evropě. Organizátory akce bude nadále síť regionálních Eurocenter ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR, nově však také spojíme síly s obecně prospěšnou společností EUTIS a bratislavským Centrem pre európsku politiku. Dojde tak ke sloučení dvou úspěšných projektů realizovaných v ČR i na Slovensku!

Pardubický regionální seminář projektu Rozhoduj o Evropě: Staň se na den tvůrcem evropské politiky je určený studentům všech typů středních škol z Pardubického kraje.

Seminář bude sestávat ze tří částí – představení EU a jejích institucí, zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu, a dialog s osobami s rozhodovací pravomocí.

Nejaktivnější účastníci získají ceny a budou následně vybráni pro účast na pětidenní simulaci institucí Evropské unie v Brně a konferenci v Bratislavě. Účastníci mají hrazeno občerstvení i cestovné na regionální seminář.

Přihlásit se můžete zde: https://goo.gl/6HPkN2.
Přihlašování je možné do 6. 3. 2017, počet míst na semináři je omezen.

Kdy: 17. 3. 2017 (8:30 – 16:30)

Kde: Evropský spolkový dům (klubovny), Pernštýnské náměstí 55, 530 02 Pardubice

Další informace k semináři najdete na FB, na specializovaném webu www.rozhodujoevrope.cz v sekci Regionální semináře, případně pište na akce@eutis.cz

Projekt byl pro roky 2016 a 2017 podpořen z programu Erasmus+ a realizuje jej česká nezisková organizace EUTIS, o.p.s. a Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR prostřednictvím sítě regionálních Eurocenter. 

Partnery projektu jsou: Centrum pre európsku politiku, Zastoupení Evropské komise v ČR, Europe Direct Česká republika, Konrad Adenauer Stiftung, Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity a Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží (Česká republika).

Těšíme se na Vaši účast!