Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Regionální seminář Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky
Datum 29.03.2017 08:30 - 16:30
Typ akce Ostatní
Místo akce Plzeňský kraj / Plzeň / Krajský úřad Plzeňského kraje - zastupitelský sál, Škroupova 18, Plzeň
Popis akcePlzeňský regionální seminář projektu "Rozhoduj o Evropě: Staň se na den tvůrcem evropské politiky" je určený studentům všech typů středních škol z Plzeňského kraje, kteří mají zájem si na vlastní kůži vyzkoušet, jak fungují instituce EU.

Projekt Staň se na den tvůrcem evropské politiky se letos uskuteční v nové podobě! Organizátory akce bude nadále síť regionálních Eurocenter ve spolupráci se Zastoupením Evropské komise v ČR, nově však také spojíme síly s obecně prospěšnou společností EUTIS a jejím úspěšným projektem "Rozhoduj o Evropě" a bratislavským Centrem pre európsku politiku. Dojde tak ke sloučení dvou úspěšných projektů realizovaných v ČR i na Slovensku!

Seminář bude sestávat ze tří částí – představení EU a jejích institucí, zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu, a dialog s osobami s rozhodovací pravomocí.

Nejaktivnější účastníci získají ceny a budou následně vybráni pro účast na pětidenní simulaci institucí Evropské unie v Brně a konferenci v Bratislavě. Účastníci mají hrazeno občerstvení i cestovné na regionální seminář.

Téma, kterému se budou během simulace institucí EU věnovat, vyberou v přihlašovacím formuláři z nabízených možností sami účastníci. Debatovat tak mohou o: vzniku evropské armády a společné obranné politice, brexitu či o podobě Evropských strukturálních a investičních fondů po roce 2020.

 

Přihlásit se můžete zde: https://goo.gl/9rrcBb
Počet míst na semináři je omezen.

Kdy: 29. 3. 2017 (8:30 – 16:30)

Kde:  Krajský úřad Plzeňského kraje - zastupitelský sál, Škroupova 18, Plzeň

Další informace k semináři najdete na FB, na specializovaném webu www.rozhodujoevrope.cz v sekci Regionální semináře, případně pište na akce@eutis.cz

Program:

8:30 - 10:00 Uvítání účastníků, představení projektu, Interaktivní představení - Evropská integrace/ Česká republika v EU/ Instituce a rozhodování v EU
10:00 - 10:15 Přestávka
10:15 – 12:30 Simulované jednání evropských institucí
12:30 - 13:00 Oběd
13:00 - 14:15 Simulované jednání evropských institucí
14:15 - 14:30 Přestávka
14:30 - 16:00 Strukturovaný dialog s mládeží (diskuse s politiky, úředníky a odborníky)
16:00 – 16:15 Zakončení semináře, předání cen účastníkům
od 16:15 Možnost prohlídky prostor Krajského úřadu Plzeňského kraje

Projekt byl pro roky 2016 a 2017 podpořen z programu Erasmus+ a realizuje jej česká nezisková organizace EUTIS, o.p.s. a Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR prostřednictvím sítě regionálních Eurocenter. 

Partnery projektu jsou: Centrum pre európsku politiku, Zastoupení Evropské komise v ČR, Europe Direct Česká republika, Konrad Adenauer Stiftung, Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity a Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží (Česká republika).

Těšíme se na Vaši účast!