Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Za vajíčkem do Evropy (výtvarná soutěž)
Datum 14.02.2018 - 28.03.2018
Typ akce Ostatní
Místo akce Jihočeský kraj / Jihočeský kraj
Popis akceEurocentrum České Budějovice, Eurocentrum Plzeň a Europe Direct České Budějovice vyhlašují výtvarnou soutěž pro žáky základních škol "Za vajíčkem do Evropy".

Zajíčkovi uteklo vajíčko do zemí Evropské unie. Pomozte mu ho najít. Namalujte, kam všude se zatoulalo a co tam o Velikonocích zažilo. Vyhrát můžete zajímavé ceny (stolní hry, knihy atd.)!

Vajíčko by mělo být veselé a může se nacházet v kterékoli zemi Evropské unie. Záleží už jen na vás, jak jeho putování vyjádříte (použití barev na vajíčko, vlajka daného státu či znázornění dalších velikonočních zvyků z této země apod.)

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích:

  • Kategorie A: žáci 1. – 5. tříd základních škol
  • Kategorie B: žáci 6. – 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií


Každý soutěžící může zaslat jedno soutěžní dílo (zpracované jakoukoli výtvarnou technikou – tj. nemusí se jednat jen o výtvarná díla, soutěžním příspěvkem může být např. i vyfouknuté malované vajíčko apod.). Soutěž bude vyhodnocena začátkem dubna 2018. Své práce můžete posílat či osobně donést do 28. 3. 2018 na adresu Eurocentra Plzeň: Nerudova 25 (2. patro budovy), 301 00 Plzeň.

Nezapomeňte uvést jméno a příjmení autora, třídu, kontakt na školu a na pedagoga (min. e-mailovou adresu, na kterou zašleme informace o případné výhře). Upozorňujeme, že soutěžní díla se po skončení soutěže nevrací a vyhlašovatelé soutěže si vyhrazují právo použít je pro své účely.

Plakát ke stažení ZDE (pdf).

Velikonoční soutěž 2018