Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Soutěž EuropaSecura 2018
Datum 01.03.2018 - 19.03.2018
Typ akce Ostatní
Místo akce Pardubický kraj
Popis akceJe tu již 11. ročník soutěže pro středoškolské studenty s tematikou evropské integrace a bezpečnostních vztahů EuropaSecura!

EuropaSecura je celostátní soutěž pro studenty středních škol o prioritách bezpečnostní politiky České republiky, Evropské unie a Severoatlantické aliance. V roce 2018 proběhne již jedenáctý ročník soutěže. Do 19. března běží přihlašování tříčlenných týmů a koncem března se uskuteční on-line test. Nejlepší týmy postoupí do krajských kol, jejichž výherci budou moci zažít unikátní pětidenní celostátní kolo na vojenské základně v Brdech a tři nejlepší týmy opět pošleme na výlet do Bruselu.

Soutěž EuropaSecura je koncipována jako jedinečný několikakolový vzdělávací program pro studenty SŠ, které zajímá evropská integrace, mezinárodní a bezpečnostní politika. Studenti mohou v rámci soutěže uplatnit a rozšířit své znalosti daných oblastí, vyzkoušet si psaní analýzy aktuálního konfliktu, vylepšit si argumentační a komunikační schopnosti a zažít unikátní týden s Armádou ČR na vojenské základně v Brdech plný teoretických a praktických aktivit. Tři nejlepší týmy vyhrají plně hrazenou exkurzi do Bruselu, kde mají možnost navštívit instituce EU a osobně se setkat s vrcholnými politiky (minulý rok mj. eurokomisařka Věra Jourová).

Soutěž EuropaSecura je složena ze tří kol:

1.  První kolo – tříčlenné týmy studentů vyplňují online vědomostní test (26. až 27. březen 2018). Nejlepší týmy v krajích postupují do dalšího kola.

2.  Krajské kolo – studenti vypracují a případně obhajují bezpečnostní analýzy před odbornou porotou a dalšími soutěžícími ve svém kraji (duben–květen 2018).

3.  Celostátní kolo – nejlepší tým z každého kraje postupuje do kola národního, které je pořádáno v úzké spolupráci s Armádou České republiky a Ministerstvem obrany na základně v Brdech od 11. do 15. června 2018. Soutěžící budou plnit nejrůznější úkoly v terénu i na složitých jednáních jako diplomaté členských zemí EU/NATO.

Hlavní cenou pro 3 nejlepší týmy je plně hrazená třídenní exkurze do Bruselu a návštěva institucí EU, která se uskuteční na konci června 2018.

Více informací naleznete na stránkách www.EuropaSecura.cz.