Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Noc s Andersenem 2019
Datum 29.03.2019 16:00 - 19:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Plzeňský kraj / Plzeň / Evropský dům, náměstí Republiky 12
Popis akceDěti, přijďte zábavně strávit poslední březnovou páteční noc do zahraničních knihoven na náměstí Republiky! Čekají na Vás soutěže, hry a zábavná čtení v angličtině, němčině a románských jazycích. S Eurocentrem Plzeň se můžete opět těšit na pohádkové cestování Evropou tentokrát se zaměřením na Dánsko.

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje ve spolupráci s Eurocentrem Plzeň a centrem Tandem připravila na 29. března Noc s Andersenem pro děti od 5 do 15 let. Program od 16 do 19 hodin je zaměřen na podporu výuky cizích jazyků. Děti mají možnost si hravou formou vyzkoušet aktivity v angličtině, němčině a románských jazycích.

V Anglické knihovně se bude s Eurocentrem Plzeň číst ne příliš známá pohádka Anna Bětka v angličtině ze sbírky Při nejzazším moři a česko-anglicky povídat o Andersenovi, soše Malé mořské víly v Kodani a dalších zajímavostech Dánska.

V Německé a Rakouské knihovně Vás koordinační centrum výměn mládeže Tandem provede blokem jazykových animací, které povede zkušená jazyková animátorka.

V Románské knihovně se bude číst z francouzštiny, italštiny a rumunštiny a poodhalíte rozdíly mezi jednotlivými románskými jazyky.

 

Registrace do 22. 3. zde: https://1url.cz/8MFWK

Pozvánka ke stažení ZDE (pdf)