Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem (výtvarná soutěž)
Datum 02.09.2019 09:00 - 24.09.2019 23:59
Typ akce Ostatní
Místo akce Liberecký kraj / Liberec / Liberecký kraj
Popis akceEvropský den jazyků se slaví každoročně 26. září. Cílem Evropského dne jazyků je oslava jazykové rozmanitosti v Evropě a podpora znalosti většího počtu jazyků u občanů. Všude v Evropě se konají akce, které se snaží lidi povzbudit ke studiu nového jazyka nebo ke zlepšení již nabytých jazykových znalostí. Studium jazyků pomáhá nejen při porozumění mezi lidmi, ale přispívá také k překonávání bariér mezi kulturami. K této příležitosti jsme se rozhodli uspořádat již šestý ročník výtvarné soutěže, při které se studenti mohou zamyslet nad výhodami znalosti cizího jazyka. Cílem by mělo být motivovat je k dalšímu studiu cizích jazyků.

Propozice

 

Pro koho?

 

Umělecká soutěž je určena pro žáky 2. stupně ZŠ a pro studenty SŠ, jejichž škola spadá do Libereckého kraje. Účastníci mohou soutěžit individuálně nebo ve dvojici.

 

Co?

 

„Obraz země v Evropě“

 

Vyberte si jednu z evropských zemí a znázorněte ji na čtvrtku. Zamyslete se nad tím, co je pro danou zemi typické (např. jídlo, móda, architektura, historie, příroda, zvyky a tradice, …) a zkuste to přenést do svého díla. Vyberte si třeba zemi, kde jste byli o prázdninách, nebo kam byste se chtěli podívat! V díle musí být obsaženy také slova případně i věty v jazyku dané země. Můžete použít různé techniky, barvy a rozličné materiály. Maximální formát je čtvrtka A3. Při hodnocení výtvorů bude kladen důraz především na myšlenku a kreativitu.

 

Na každé dílo zezadu uveďte, prosím, jméno studenta, věk, adresu školy a jméno a emailovou adresu pedagoga či školy.

 

Do kdy?

 

Do 24. 9. námzašlete (posílejte prosím tak, aby 24. 9. již bylo doručeno)čipřineste osobně svádílado Eurocentra Liberec, na adresu Evropský dům, U Jezu 525/4, 460 01 Liberec 1 
kanceláře č. 3.09 a č. 3.10 v druhém patře. Je možné je také nechat v přízemí na recepci.

 

  Vyhodnocení a ceny:

 

-          Vyhodnocení provede odborná porota

-          Tvůrci třech nejlepších děl obdrží stolní hry a další věcné ceny

-          Vybraná díla budou vystavena v KVKLI během Evropského dne jazyků a následně ve V-klubu Liberec

 

 

Výsledky se můžete dozvědět osobně během oslav Evropského dne jazyků 26. 09. 2019 v Krajské vědecké knihovně, kde budou vystavena vítězná díla a nejlepší díla. Pokud nebude moci být daný soutěžící přítomný, ceny budou zaslány přímo do školy, kterou zastupuje. Výsledky budou rovněž zaslány emailem zastupujícímu pedagogovi, a to nejdéle do 4. 10. 2019.

 

 

Těšíme se na Vaše díla a případně na Vaši účast 26. 9. v Krajské vědecké knihovně Liberec!

 

Jazykům zdar!