Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky
Datum 22.10.2019 09:00 - 16:00
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Jihočeský kraj / České Budějovice / Krajský úřad Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice
Popis akceChceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí další ročník Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky!

Úspěšný regionální vzdělávací projekt Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky je tu pro Vás i v letošním roce!

Přijďte se dozvědět jak funguje evropská politika. Vyzkoušejte si, jaké je to zastupovat stát na půde Rady EU  nebo přímo občany v Evropském parlamentu. Vyzkoušejte si možnost, vyjádřit se k aktuálním evropským otázkám!

Projekt je určený středoškolákům ze všech typů škol, kterým přibližuje rozhodovací proces na úrovni Evropské unie a zapojuje je do diskusí o podobě Evropy. 

Seminář proběhne v úterý 22. října 2019 v Českých Budějovicích (Krajský úřad Jihočeského kraje, U Zimního stadionu 1952/2, České Budějovice) od 9:00 do 16:00 hod.

K zapojení do projektu stačí vyplnit elektronický přihlašovací formulář na webu: https://rozhodujoevrope.typeform.com/to/JwWA6R

Tři nejúspěšnější účastníci z části semináře věnované simulaci Rady EU a Evropského parlamentu vyhrají hodnotné ceny. Cestovné účastníkům semináře uhradíme, občerstvení je zajištěno. Na seminář je možné dorazit i bez pedagogického doprovodu. Na semináře v regionech naváže na konci ledna 2020 pětidenní modelové zasedání institucí EU za účasti významných hostů, které proběhne na Slovensku.

Více informací naleznete na webu projektu:http://www.rozhodujoevrope.cz/ a ve facebookové události: https://www.facebook.com/events/702040673598305/

Těšíme se na Vás!