Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Online soutěž o deskovou hru o Evropě
Datum 01.04.2020 09:00 - 06.04.2020 20:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Ústecký kraj
Popis akceZúčastněte se soutěže a získejte tak možnost vyhrát deskovou hru o Evropě. Stačí správně zodpovědět níže uvedené soutěžní otázky.

Zúčastněte se soutěže a získejte tak možnost vyhrát deskovou hru o Evropě. Stačí správně zodpovědět níže uvedené soutěžní otázky.
Správné odpovědi zasílejte do zpráv nebo na eurocentrum.ul@euroskop.cz. Ze správných odpovědí bude vylosován výherce. Odpovědi můžete zasílat do pondělí 6.4.2020 do 20:00.

Zadání:
1) V roce 2004 přistoupilo deset nových členských států do Evropské unie. Funkci předsedy Evropského parlamentu zatím zastával jen jediný zástupce, který pocházel z jedné z těchto zemí. Kdo to byl a z jaké země pocházel?

2) Funkci předsedy Evropského paramentu zastávala také žena. Předsedala Evropskému parlamentu poté, co byl poprvé zvolen přímo evropskými občany (první volby do Evropského parlamentu proběhly v roce 1979). Jak se jmenovala a z jaké země pocházela?

3) Jaký je název země, která má vyjednanou výjimku, že nemusí zavést euro? Tato země má v Evropském parlamentu 12 křesel a z této země pochází oblíbená dětská stavebnice LEGO.