Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Soutěž ke Dni Evropy
Datum 04.05.2020 - 24.05.2020
Typ akce Ostatní
Místo akce Jihočeský kraj / Jihočeský kraj
Popis akceKe Dni Evropy, který se slaví 9. května a je významným dnem pro všechny Evropany jsme si pro Vás připravili novou soutěž!

Soutěž má 3 kola a skládá se ze 3 křížovek. V každé křížovce se ukrývá jeden symbol (pojem) související s Dnem Evropy. Křížovky budeme zveřejňovat postupně. Co týden (kolo), to jedna křížovka. Úkolem je vyluštit tajenku a zdůvodnit, jakou má se Dnem Evropy spojitost.

Po zveřejnění křížovky, máte do konce týdne čas na to, nám poslat tajenku s odůvodněním. Po skončení každého kola budeme losovat jednoho výherce, který od nás obdrží cenu. A nejen to, pokud nám zašlete správné odpovědi na všechny křížovky, tak můžete vyhrát ještě další výhru. 

Co můžete vyhrát? V každém kole od nás můžete získat jednu knižní publikaci, a to konkrétně:

-  Ladislav Zibura - Prázdniny v Evropě (nejnovější knížku od známého cestovatele, spisovatele a rodáka z Českých Budějovic)

-  Kateřina Farná – Jak jsem potkala Brusel (novinářka Kateřina Farná, která je korespondentkou v Belgii, ve své knize popisuje život v hlavním městě)

-  Stanislav Komárek – Evropa na rozcestí (kniha popisuje několik variant možného vývoje Evropy)

Výherce závěrečného losování po skončení soutěže vyhraje speciální deskovou hru s názvem: Procestuj Evropu od západu na východ, kterou vymyslel a navrhl kolektiv sítě Eurocenter.

 Pravidla soutěže:

  • Soutěž má 3 kola a probíhá od 4. května do 24. května 2020.
  • Každý týden bude uveřejněna jedna křížovka (1. kolo v týdnu od 4. – 10. 5., 2. kolo v týdnu od 11. – 17.5 a 3. kolo v týdnu od 18. – 24. 5.)
  • Po každém soutěžním týdnu (kole) bude vylosován výherce, který zaslal správnou odpověď a bude odměněn výhrou.
  • Tajenky křížovek se zasílají do zpráv na facebooku Eurocentra nebo na email:patakova.katerina@vlada.cz
  • Vylosovaní soutěžící v každém kole vyhrají jednu z knižních publikací.
  • Po ukončení posledního kola budeme opět losovat, a to ze soutěžících, kteří se zúčastnili a poslali správné odpovědi ve všech třech kolech. Vylosovaný soutěžící získá deskovou hru.
  • Výherci budou o výhře kontaktování buď prostřednictvím facebooku nebo zasláním e-mailu v závislosti na tom, jakým způsobem nám odpověď zaslali.
  • Pokud výherce nezareaguje na zprávu o výhře do 7 dnů od zaslání zprávy pořadatelem, ztrácí nárok na výhru.

1. křížovka: (4. 5. - 10. 5. 2020)

 

2. křížovka: (11. 5. - 17. 5. 2020)

 

3. křížovka: (18. - 24. 5. 2020)