Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Den otevřených dveří se záchranáři
Datum 26.09.2020 10:00 - 17:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Kraj Vysočina / Jihlava / Zdravotnická záchranná služba Kraje Vysočina
Popis akceEurocentrum Jihlava a Záchranná služba Kraje Vysočina Vás srdečně zvou na Den otevřených dveří se záchranáři.

Zajímá Vás, jak vypadá výcvik záchranářů a jak spolupracují složky integrovaného záchranného systému (IZS) v případě nehody? Chcete si vyzkoušet nácvik reálné situace a zjistit, jak se při zásahu cítí pacient, ale i záchranář?

Staňte se na den záchranářem a přijďte se podívat na nové Vzdělávací a výcvikové středisko Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina, kde toto vše můžete zažít.

V průběhu celého dne bude uvnitř střediska probíhat několik ukázek první pomoci, záchrany pacienta a ukázky vozů ZZS a IZS. Budete si moci prohlédnout simulátor vrtulníku, vyzkoušet oblek biohazard týmu a abyste o nic nepřišli, budou ukázky z jednotlivých stanovišť promítány na TV přímo v dané místnosti i v přednáškovém sále.

Kromě toho představí svou činnost a ukázky i ostatní složky IZS  - Policie ČR a Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina. Můžete si zkusit práci dopravního policisty, simulační brýle nebo vidět ukázku s policejním psovodem.

A na co dalšího se můžete těšit? Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o drobné ceny. Děti mohou dovádět v rámci animačních programů s Milanem Řezníčkem a k dispozici bude také malování na obličej nebo fotokoutek.

Akce je zdarma!

Na prohlídky Vzdělávacího a výcvikového střediska Zdravotnické záchranné služby Kraje Vysočina není nutná předchozí registrace!

Do vnitřních prostor je možné vstoupit pouze s nasazenou rouškou. Pokud můžete, prosím, doneste si vlastní roušku

Kontaktní osoba: Mgr. Lenka Marečková (tel.: 731 432 542, email: Lenka.Mareckova@mmr.cz).

 

POZVÁNKA