Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky
Datum 22.10.2020 10:00 - 16:00
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Pardubický kraj
Popis akceChceš si vyzkoušet, jaké to je vystupovat na půdě Rady EU nebo přímo v Evropském parlamentu? Zkus si to i Ty a Rozhoduj o Evropské unii!

Chceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet?

To vše Ti nabízí nový ročník "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky!", tentokrát v ONLINE formátu (Microsoft Teams).

Pardubický seminář projektu "Rozhoduj o Evropě - staň se na den tvůrcem evropské politiky," který proběhne dne 22. 10. 2020, je určený studentům všech typů středních škol z Pardubického a Královéhradeckého kraje.

Od 19. října do 2. prosince 2020 proběhne celkem osm online seminářů, které budou nastavené pro 30 účastníků ze všech krajů České republiky. Pro ty bude připraven program, který se bude skládat ze dvou hlavních částí, a to ze zjednodušené simulace jednání Rady EU a Evropského parlamentu, a také z diskusní aktivity s osobnostmi z regionů a odborníky, akademiky či politiky s evropským pozadím. Debatní část se uskuteční v rámci Konference o budoucnosti Evropy. Tři nejaktivnější účastníci z každé instituce získají věcné ceny a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na modelové zasedání institucí EU na konci ledna 2021!

Přihlášky ZDE: https://rozhodujoevrope.typeform.com/to/IzmHzBsl.

Na semináře v regionech naváže modelové zasedání institucí EU na konci ledna 2021. Projekt je zaměřen na diskusi s mladými lidmi v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich vzájemný dialog s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života. Projekt je součástí Konference o budoucnosti Evropy.
 
Podrobnější informace (včetně programu semináře) naleznete zde: https://rozhodujoevrope.cz/regionalni-seminare/, případně na akce@eutis.cz.

Projekt "Rozhoduj o Evropě – staň se na den tvůrcem evropské politiky” je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS a Výzkumným centrem Slovenské společnosti pro zahraniční politiku (SFPA) ve spolupráci s Centrem pro evropskou politiku (Bratislava), Odborem komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v ČR. Partnery projektu jsou Konrad Adenauer Stiftung, Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží, Europe Direct Česká republika a Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Mediálním partnerem projektu v České republice je server Euroskop.cz.

Pozvánka ke stažení ZDE