Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Kalendář akcí

Název akce Za vánoční kometou po Evropě
Datum 02.11.2020 - 18.12.2020
Typ akce Ostatní
Místo akce Jihočeský kraj
Popis akceEurocentrum Plzeň, Eurocentrum České Budějovice a Europe Direct České Budějovice vyhlašují výtvarnou soutěž pro žáky základních škol s názvem "Za vánoční kometou po Evropě".

Vánoční kometa rozzářila štědrovečerní nebe. Kam všude si posvítila a co vše viděla? Jaké vánoční tradice poznala? Španělé chodí na půlnoční mši věnovanou kohoutovi, Řekové zdobí plachetnice, Finové si libují v dekoraci ze slámy, Dánové hledají v rýžovém nákypu mandlový dárek. Každá země má své vánoční zvyky a tradice. Víte, jak se slaví Vánoce v Evropě? Je nějaká tradice, která Vás zaujala nejvíce?

 Nakreslete, jaké vánoční tradice jsou u nás v České republice nebo v některém z dalších států Evropské unie. Vyhrát můžete v předvánoční nadílce zajímavé ceny (stolní hry, knihy atd.)!

Soutěž probíhá ve dvou kategoriích:

  • Kategorie A: žáci 1. – 5. tříd základních škol
  • Kategorie B: žáci 6. – 9. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií

Každý soutěžící může zaslat jedno soutěžní dílo (zpracované jakoukoli výtvarnou technikou). Soutěž bude vyhodnocena do konce ledna 2021. Své práce můžete posílat či osobně donést do 18. 12. 2020 na adresu Eurocentra Plzeň: Nerudova 25 (2. patro budovy), 301 00 Plzeň nebo doručit elektronicky (sken, fotografie) na e-mail: eurocentrum.plzen@euroskop.cz.

Nezapomeňte uvést jméno a příjmení autora, třídu, kontakt na školu a na pedagoga (min. e-mailovou adresu, na kterou zašleme informace o případné výhře). Upozorňujeme, že soutěžní díla se po skončení soutěže nevrací a vyhlašovatelé soutěže si vyhrazují právo použít je pro své účely.