Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Kalendář akcí

Název akce Nový evropský rozpočet: Nová šance pro uhelné kraje
Datum 27.01.2021 14:00 - 16:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Karlovarský kraj / on line
Popis akceon line debata na aktuální téma

Dne 27. 1. 2021 se uskuteční online diskuzní setkání na téma Nový evropský rozpočet: Nová šance pro uhelné kraje.

Akci pořádá portál EURACTIV.cz ve spolupráci s vydavatelstvím Economia v rámci projektu Proměny českých regionů, a to za podpory DG REGIO Evropské komise. Debata je určena pozvaným zástupcům odpovědných orgánů národní i regionální správy a místních samospráv, důležitých výzkumných a odborových organizací, neziskového sektoru apod.

Karlovarský a Ústecký kraj patří mezi české strukturálně postižené regiony, které čeká v následujících letech náročná transformace. Evropská unie zároveň chystá v následujícím programovacím období 2021-2027 na dekarbonizaci uhelných regionů uvolnit miliardy korun z rozpočtu. Kromě klasických strukturálních fondů by měly mít k dispozici také nové finanční zdroje, jako je Fond spravedlivé transformace, Modernizační fond nebo tzv. fond obnovy. Evropské peníze by měly podpořit jak modernizaci a „ozelenění“ místních podniků, tak i vznik nových inovativních firem a pracovních míst. Všechny tyto skutečnosti budou na debatě reflektovány.

 

V úvodu diskusního setkání vystoupí a do následné diskuse se zapojí:

  • Miloš Soukup, vedoucí Oddělení RESTART, MMR ČR,
  • Ondřej Knotek, poslanec Evropského parlamentu,
  • Martin Balej, rektor Univerzity J. E. Purkyně,
  • Patrik Pizinger, radní Karlovarského kraje, 
  • Martin Mata, ředitel Inovačního centra Ústeckého kraje,
  • Pavel Farkač, analytik skupiny Sev.en Energy.

 

Po skončení úvodních vstupů bude následovat moderovaná diskuse. Výstupy z debaty zveřejníme na našem webu i facebookové stránce.