Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Kalendář akcí

Název akce Online soutěž - Poznejte Portugalsko, předsedající zemi EU
Datum 18.01.2021 - 31.01.2021
Typ akce Ostatní
Místo akce Ústecký kraj
Popis akcePředsedající zemí EU je nyní Portugalsko, které nabízí mnoho krásných míst k prozkoumání. Zkuste poznat známá místa nejzápadnější evropské země a vyhrajte zajímavé ceny.

K jednotlivým obrázkům napište, jak se památka/oblast jmenuje. Odpovědi nám posílejte na email: Eurocentrum.ul@euroskop.cz 

Soutěžit můžete do 31. 1. 2021.

Ze správných odpovědí vylosujeme čtyři výherce, kteří získají knihu o Portugalsku nebo společenskou hru „Kvíz o Evropě“.

Ke každému obrázku pro Vás máme malou nápovědu:

Obrázek č. 1 – Nejjižnější portugalský region je oblíbenou turistickou destinací díky krásným plážím s nádhernými útesy, které jsou pro tuto oblast typické. Je to také ráj pro surfaře.

Obrázek č. 2 – Visutý most se nachází v Lisabonu a spojuje břehy řeky Tajo. Je velmi podobný slavnému mostu Golden Gate v San Franciscu.

Obrázek č. 3 – Poutní místo v severním Portugalsku, na jehož vrcholku stojí chrám, ke kterému vede 116 metrů dlouhé barokní schodiště. Místo je od roku 2019 zapsáno na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Obrázek č. 4 – Toto místo je krásné městečko, kterému se přezdívá „mramorové město“. Vše je zde z mramoru. Socha na obrázku zpodobňuje královnu Alžbětu Portugalskou, která v tomto městě zemřela.

Obrázek č. 5 – Dominikánský klášter je velmi významnou památkou Portugalska. Klášter má stejné jméno jako město, ve kterém se nachází.

Obrázek č. 6 – Je to nejzápadnější mys evropského kontinentu. Na 140 metrů vysokém útesu se nachází bílý maják.

Přejeme hodně štěstí! 

Portugalsko soutěž