Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Kalendář akcí

Název akce Výtvarná soutěž pro MŠ: Vlakem do Evropy!
Datum 18.02.2021 08:00 - 31.05.2021 23:59
Typ akce Ostatní
Místo akce Liberecký kraj / Liberec / Liberecký kraj
Popis akceVýtvarná soutěž k příležitosti Evropského roku železnice 2021 pro MŠ v Libereckém kraji!

SOUTĚŽ UKONČENA - Výsledky naleznete zde: https://liberec.eurocentra.cz/774/37261/clanek/vysledky-vytvarne-souteze-vlakem-do-evropy/

--------------

Evropská unie se rozhodla jmenovat rok 2021 Evropským rokem železnice. Chce tím podpořit využívání vlaků jako bezpečného a ekologicky šetrného způsobu dopravy. K podpoře železniční dopravy v celé EU je naplánovaná celá řada aktivit.

Eurocentrum Liberec se proto k této příležitosti rozhodlo uspořádat výtvarnou soutěž pro všechny MŠ v Libereckém kraji. Oceníme 3 nejzajímavější díla od dětí a také 10 zapojených školek. Nejhezčí a nejnápaditější díla ze soutěže budou v červenci vystavena v Krajské vědecké knihovně v Liberci.

 

Zdroj obrázku: https://www.europarl.europa.eu/; Zprávičky z Evropy

Pro koho?

 Umělecká soutěž je určena pro všechny děti z MŠ, které spadají do Libereckého kraje. Děti soutěží individuálně.

Co?

Děti mají za úkol nakreslit obrázek, jak cestují vlakem, nebo třeba jen samotný vlak v nějakém prostředí, železnici, železniční stanici, vlakové kupé, apod. Starší děti mohou třeba do obrázku zakomponovat nějakou známou evropskou památku, není to ale podmínkou.

Na obrázku by ale neměla chybět vlajka EU, nebo třeba jen žluté hvězdičky z ní. Maximální formát je čtvrtka A3. Na dílo mohou děti použít různé techniky i materiály. Při hodnocení výtvorů bude kladen důraz především na kreativitu a způsob provedení. Budeme rádi za každé dílo i od těch nejmenších!

Na každé dílo zezadu uveďte, prosím, jméno dítěte, věk, adresu MŠ a jméno pedagoga a kontaktní emailovou adresu MŠ, kam budeme moci zaslat výsledky. Pokud chcete, můžete uvést i název obrázku.

Do kdy?

 Díla je potřeba zaslat poštou nejpozději do 31. 5. (posílejte prosím tak, aby 31. 5. již bylo doručeno). Termín prodloužen kvůli nastalé situaci ohledně covidu. Je možné je i přinést osobně do Eurocentra Liberec, na adresu Evropský dům, U Jezu 525/4, 460 01, Liberec 1, ale je potřeba se předem domluvit na času předání.  

Ceny:

-          Tvůrci třech nejlepších děl obdrží obrázkový atlas světa

-          Deset vybraných školek získá tento obrázkový atlas světa také do své knihovničky

-          Vybraná díla budou v červenci vystavena v KVKLI (pokud to situace dovolí)

 

Výsledky budou zaslány na kontaktní email zapojených MŠ, a to nejdéle do 10. 06. 2021. Ceny budou zaslány přímo na adresu dané MŠ.  

Těšíme se na Vaše díla a přejeme, ať můžete brzy vlakem vyjet, kam se Vám jen zlíbí!

------------------

Propozice k soutěži ke stažení naleznete ZDE (Typ: PDF, velikost: 515 kib).