Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Kalendář akcí

Název akce Plastová pandemie
Datum 14.04.2021 18:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Jihočeský kraj
Popis akceZveme se Vás na debatu se zaměřením na dopad plastu na životní prostředí.
Podle zprávy OSN se každoročně do mořské vody dostane na 8 milionů tun plastu, které ohrožují kvalitu této životodárné tekutiny i existenci živé přírody v ní. Evropa produkuje ročně 60 milionů tun plastu a svět 340 milionů tun plastu ročně. Plasty tvoří více než 80 % mořského odpadu, přičemž plastové výrobky na jedno použití představují 50%.
 
Otázka plastů je palčivým problémem na který chceme poukázat v naší debatě s hosty:
  • MgA. Jarmila Štuková z organizace Natbase nám skrze fotografie ze svých cest po Sierra Leone a Bangladéši představí, jak tyto země „bojují“ s odpady.
  • doc. Ing. Jiří Bárta Ph.D mikrobiolog z Přírodovědecké fakulty Jihočeské univerzity
Kdy: 14. 4. 2021 od 18:00
Kde: online na Facebooku Eurocentrum České Budějovice