Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Kalendář akcí

Název akce Památky a památková péče ve druhé polovině 20. stol./Monuments and monument care
Datum 26.04.2021 09:00 - 29.04.2021 18:00
Typ akce Konference
Místo akce Karlovarský kraj / on line
Popis akce

Mezinárodní vědecká konference se zaměří na přístup k památkám, vývoj památkové péče, klíčová témata a určující osobnosti oboru v prostoru zemí střední Evropy po roce 1945. Období po druhé světové válce přineslo v mnoha ohledech pokračování starších konceptů, ale také redefinování přístupů k památkám a posuny významů, které se jim připisovaly nebo připisují.

Středoevropský prostor Československa, Polska, Maďarska a východní části Německa byl po zkušenosti druhé světové války a nacismu po roce 1945 konfrontován s limitovanou demokracií a posléze až do konce 80. let s komunistickou diktaturou. Hlavním cílem konference je propojit památkářskou a historickou perspektivu tváří v tvář turbulentním politickým změnám druhé poloviny 20. století.

Konference se vzhledem k epidemické situaci uskuteční online a bude živě vysílána na YouTube.

Konference bude veřejná, zájemce o zasílání informací prosíme o registraci na tomto odkazu: https://docs.google.com/.../1FAIpQLSe6ONnwBftifp.../viewform

 

Program již naleznete zde: https://www.ustrcr.cz/akce/pamatky-a-pamatkova-pece-v-csr/

Událost pořádá Ústav dějin umění Akademie věd ČR, v. v. i.Národní památkový ústav a Ústav pro studium totalitních režimů