Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Kalendář akcí

Název akce On-line Den otevřených dveří v Novém Jičíně
Datum 28.05.2021 16:00 - 18:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Moravskoslezský kraj / on-line
Popis akceDíky dvouhodinovému živému vysílání se dozvíte, jak fondy EU pomohly Novému Jičínu. Kromě ukázek zajímavých míst si budete moci užít nové netradiční úhly pohledů na město včetně ukázky veřejnosti dosud nepřístupných expozic.

Byli jste někdy v Novém Jičíně? Víte, že se zde nachází nejstarší kloboučnická továrna na světě a chtěli byste nahlédnout pod pokličku výroby klobouků? Zajímá vás, proč je s městem Nový Jičín spojeno jméno známého vojevůdce Generála Laudona? Chcete si z jiných úhlů prohlédnout město, které získalo titul historické město roku a pyšní se také oceněním za nejkrásnější náměstí v ČR? Pokud si na vše odpovíte ano, přijměte naše pozvání na On-line Den otevřených dveří v Novém Jičíně neboli Městě klobouků.

V rámci dvouhodinového přenosu společně poznáme jedenáct zajímavých míst tohoto krásného historického města a věříme, že vás překvapí.  
 
Navštívíme městskou památkovou rezervaci města s malebnými uličkami, kde na vás dýchne atmosféra starobylé architektury. V jednom z měšťanských domů, který je zároveň národní kulturní památkou, se nachází návštěvnické centrum města s expozicí představující historii a tradiční výrobu klobouků. Možná vás klobouky nadchnou natolik, že sami budete chtít vyrazit do Nového Jičína zahrát si na kloboukového návrháře v tvůrčí dílně.

Nový Jičín proslavila také postava charismatického vojevůdce Generála Laudona, který ve městě roku 1790 zemřel. My vás zveme na prohlídku expozice, která je věnována životu této slavné osobnosti.

Podíváme se i do jiných koutů města - z ptačí perspektivy si prohlédneme třeba Lesopark Skalky, který získal prestižní ocenění v soutěži Park roku. Podíváme se do depa ekologických autobusů, do revitalizované sportovní haly a krytého bazénu, zjistíme, jak se ve městě třídí odpad, nebo navštívíme chráněné bydlení, které poskytuje bezpečné zázemí pro důstojný život občanů s handicapem.