Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Kalendář akcí

Název akce Literární soutěž - Zelená Evropa
Datum 10.05.2021 - 14.06.2021
Typ akce Ostatní
Místo akce Ústecký kraj
Popis akcePro studenty středních škol a gymnázií jsme připravili literární soutěž na téma "Zelená Evropa". Zkuste sepsat své myšlenky, jak má nebo by měla v budoucnu vypadat ekologičtější a zelenější Evropa a vyhrajte zajímavé ceny.

Ekologie a klimatické změny, tato témata vyvolávají v poslední době vášnivé debaty. Ekologická zátěž, které musí čelit planeta Země, se každým rokem zvyšuje a je nutné nastolit nový směr v oblasti ochrany životního prostředí. Evropská unie proto přijala strategii Zelená dohoda pro Evropu (The European Green Deal), díky které se chce EU do roku 2050 stát klimaticky neutrálním kontinentem.

Jak by ve své strategii měla Evropská unie postupovat? Měli by se do této strategie aktivně zapojit občané EU? Budeme se za 10 let procházet ekologicky šetrnou Evropou s čistým ovzduším? Jak bude vypadat život Evropana v roce 2051?

Zkuste si odpovědět na tyto nebo jiné otázky týkající se tématu „ZELENÁ EVROPA“ a sepište své myšlenky ve formě eseje, úvahy nebo fejetonu. Svá literární díla nám pošlete na e-mail: eurocentrum.ul@euroskop.cz

Do e-mailu uveďte Vaše celé jméno, věk a střední školu/gymnázium. Vybraná literární díla budou oceněna výhrami (společenské hry a knihy) a zveřejněna v měsíčníku Eurolisty. 

Rozsah díla: 1-2 normostrany. 

Soutěž probíhá do 14. 6. 2021.

Leták se všemi informacemi ke stažení ZDE

Zelená Evropa