Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Kalendář akcí

Název akce Transformace Moravskoslezska pro 21. století
Datum 14.06.2021 19:00 - 20:30
Typ akce Ostatní
Místo akce Moravskoslezský kraj / Centrum Pant, Čs. legií 1222, 702 00 Moravská Ostrava
Popis akceMoravskoslezský kraj čeká velký přísun finančních prostředků a má jedinečnou šanci vydat se novým směrem a učinit z tohoto regionu lepší místo pro život. Jsou Vám záměry transformace srozumitelné? Co můžeme očekávat?
Právě v tomto období se schvalují na úrovni Evropské komise a státu kroky, které zásadně ovlivní celé Česko, ale zejména Moravskoslezsko. Jedná se zejména o dva programy. V médiích hodně diskutovaný Plán obnovy (Next Generation EU, NGEU), který má členským státům EU pomoci řešit hospodářské a sociální dopady pandemie koronaviru a zajistit, aby ekonomiky uskutečnily ekologickou a digitální transformaci a staly se udržitelnějšími. Druhým je transformační fond (Fond spravedlivé transformace) zaměřený na řešení dopadů odklonu od uhlí v nejvíce zasažených regionech (tzv. uhelné regiony). Cílem je zejména zajistit dostatek pracovních míst pro pracovníky, kteří odcházejí z uhelného průmyslu i zlepšení životního prostředí.

Co z toho plyne pro Česko a jak konkrétně se programy dotknou našeho regionu? Jak se na programy dívají naši hosté? Jaké příležitosti a jaká rizika v něm vidí? Je náš region připraven, aby byla tato výzva a příležitost využita a ne promarněna? Umí náš region vynaložit prostředky hospodárně, efektivně a účinně? Pocítí obyvatelé regionu konkrétní dopady plánovaných miliard a co mohou očekávat? A daří se předávat potřebné informace dotčeným?
 
Našimi hosty budou:
  • Petr Votoupal, Evropská komise, Generální ředitelství pro regionální a městskou politiku
  • Petr Zahradník, ekonom České spořitelny, člen Národní investiční rady, ekonomický expert Evropského hospodářského a sociálního výboru, Brusel
  • Zdeněk Karásek, zmocněnec hejtmana MS kraje pro RESTART a uhelné regiony v transformaci
  • Petr Birklen, MSID a šéf projektu POHO 2030
Debatu moderuje Daniel Konczyna, expert pro strategické plánování a EU fondy, BeePartner.
 
Akci lze navštívit prezečně (podmínky viz událost) nebo sledovat online na facebooku či YouTube kanále Centrum Pant MEDIA.
 
Realizuje Europe Direct Ostrava s Centrum PANT ve spolupráci s Eurocentrum Ostrava a POHO 2030.