Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Prague European Summit

Prague European Summit, 12.07.2021

Kalendář akcí

Název akce regionální seminář Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky
Datum 08.11.2021 08:30 - 16:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Plzeňský kraj / Plzeň / Krajský úřad Plzeňského kraje, ul. Škroupova 18, Plzeň
Popis akceChceš se dozvědět více (nejen) o evropské politice? Chceš si vyzkoušet, jaké to je zastupovat stát na půdě Rady EU nebo přímo občany v Evropském parlamentu? Chceš, aby byl Tvůj hlas v Evropě slyšet? To vše Ti nabízí nový ročník "Rozhoduj o Evropě - Staň se na den tvůrcem evropské politiky"!
Prezenční seminář projektu "Rozhoduj o Evropě - staň se na den tvůrcem evropské politiky" je určený žákům všech středních škol z Plzeňského a Karlovarského kraje.
👉 Seminář bude sestávat ze dvou částí:
➡️ zjednodušená simulace Rady EU a Evropského parlamentu,
➡️ debata s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života v rámci Konference o budoucnosti Evropy.
👉 Tři nejúspěšnější účastníci simulace Rady EU a Evropského parlamentu získají hodnotné ceny 🏆 a nejlepší zástupci z obou institucí zároveň automaticky postoupí na modelové zasedání institucí EU v polovici prosince 2021 v Brně‼️
📍 Místo semináře: Krajský úřad Plzeňského kraje, ul. Škroupova 18, Plzeň
📝 Přihlašování: https://form.typeform.com/to/RJ33pkNv
‼️Během semináře budeme dodržovat zvýšené hygienické opatření
👉 Na semináře v regionech naváže modelové zasedání institucí EU v polovici prosince 2021. Projekt je zaměřen na diskusi s mladými lidmi v České republice a na Slovensku o aktuálních evropských tématech a na jejich vzájemný dialog s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života. Projekt je součástí Konference o budoucnosti Evropy.
👉 Podrobnější informace (včetně programu semináře) naleznete zde: https://rozhodujoevrope.cz/regionalni-seminare/
ℹ️ Případně můžete kontaktovat: akce@eutis.cz
 
Projekt je realizován obecně prospěšnou společností EUTIS. Regionální semináře projektu v České republice jsou uskutečněny díky spolupráci s Eurocentry spadajícími pod Odbor komunikace o evropských záležitostech Úřadu vlády ČR a Zastoupením Evropské komise v České republice.
 
Partnery projektu jsou Europe Direct Česká republika, Konrad Adenauer Stiftung, Centrum pro evropskou politiku (Bratislava), Národní pracovní skupina pro strukturovaný dialog s mládeží a Katedra politologie Fakulty sociálních studií Masarykovy univerzity. Mediálním partnerem projektu v České republice je portál Euroskop.cz.