Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Jak na kariéru v EU: Dva krajané v Bruselu

Eurocentrum Brno , 16.02.2021
Eurocentrum Brno akce

Pokud vás zajímá práce ve strukturách EU a nevíte jak na to a rádi by jste se dozvěděli více o příležitostech a aktuálních možnostech, které instituce EU nabízí, máme pro vás akci v Brně! Nenechte si ujít online přednášku od ostřílených českých zástupců v EU!

Připojte se k nám v úterý 23. února od 17:30 a zjistěte vše, co vás zajímá. Přednášky se zúčastní dva čeští zástupci z institucí EU:
Markéta Franková (vedoucí českých a slovenských překladatelů v Evropském výboru regionů) a Jan Řebřina (přednášející sekce pro návštěvy a semináře v Evropském Parlamentu)
Těšit se můžete také na přehled aktuálních možností stáží a práce v EU od zástupců EU CAREERS.
Seminář proběhne přes aplikaci ZOOM, všem zájemcům bude předem zaslán odkaz pro připojení. Prosíme zájemce, aby se registrovali přes registrační formulář ZDE: https://brno.eurocentra.cz/.../jak-na-karieru-v-eu-dva.../
 
Ilustrační foto. Zdroj: Eurocentrum Brno
Autor: David Březina

Další články v rubrice

Prague European Summit

Prague European Summit, 12.07.2021

Kalendář akcí

Název akce Knihovna Latinské školy v Jáchymově
Datum 15.01.2022 17:00 - 19:00
Typ akce Ostatní
Místo akce Karlovarský kraj / Královská mincovna v Jáchymově
Popis akcePřednáškový cyklus „Krušné hory – malé pohoří světového významu“

Zveme Vás na přednášku PhDr. Petra Maška, vedoucího oddělení zámeckých knihoven  z Národního muzea v Praze, na téma „Knihovna latinské školy v Jáchymově“, která se uskuteční v sobotu 15. ledna od 17 hodin v Královské mincovně v Jáchymově v rámci přednáškového cyklu „Krušné hory – malé pohoří světového významu“. Cyklus se koná v rámci propagace zápisu Hornického regionu Erzgebirge / Krušnohoří na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. 

Tato latinská knihovna je unikátně zachovaným souborem „libri catenati“, knih na řetězech, rozhodně největším v České republice. Knihovna obsahuje především prvotisky z konce 15. století a tisky ze století následujícího. Vznikla z potřeb latinské školy a velká část knih pochází z darů tehdejších bohatých jáchymovských měšťanů, kteří dávali knihovně buď přímo knihy nebo peníze na jejich nákup. Vedle četných teologických spisů zde nalezneme knihy z oboru přírodovědeckých (zoologie, geografie), z historie, práva, filologie, hudby a řady dalších.

Součástí akce bude návštěva expozice knihovny latinské školy v sousední budově radnice s komentovaným výkladem přednášejícího.

Expozice knihovny latinské školy Jáchymov byla vybudována z evropského Programu na podporu přeshraniční spolupráce mezi Českou republikou a Svobodným státem Sasko 2014–2020.