Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Euroknihovna

Evropská unie
Petr Fiala - Markéta Pitrová
Nakladatel CDK 2009

Kniha Evropská unie politologů Petra Fialy a Markéty Pitrové je nejkomplexnější publikací o sedmadvacítce napsanou českými autory. Monografie vychází ve druhém, aktualizovaném, výrazně doplněném a přepracovaném vydání a zahrnuje události až do roku 2008.

ANOTACE

Petr Fiala a Markéta Pitrová  - renomovaní badatelé v oblasti evropské politiky - seznamují čtenáře s historií evropského integračního procesu, s vývojem, současnou podobou a funkcemi jednotlivých evropských institucí a s tím, ve kterých oblastech (politikách) a jakým způsobem Evropská unie působí.

Kniha je zdařilou kombinací politologické analýzy a velkého množství informací. Formou srozumitelně napsaného a přehledně členěného textu nabízí kvalitního průvodce problematikou Evropské unie.

Autoři vybavili knihu celou řadou aktuálních grafů a tabulek. Kniha je určena nejen odborníkům, vysokoškolským studentům a profesionálům zabývajícím se z různých hledisek evropskou integrací, ale také širší veřejnosti, která má zájem získat co nejvíce kvalifikovaných informací o Evropské unii.

Prof. PhDr. Petr Fiala, Ph.D., LL.M., rektor Masarykovy univerzity, je ředitelem Institutu pro srovnávací politologický výzkum a profesorem na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity.

Doc. PhDr. Markéta Pitrová, Ph.D., je docentkou na Katedře mezinárodních vztahů a evropských studií na Fakultě sociálních studií Masarykovy univerzity a proděkankou téže fakulty.

Petr Fiala, Markéta Pitrová: Evropská unie, přepracované a doplněné druhé vydání, vázaná vazba, 808 stran, CDK 2009.