Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Euroknihovna

EKONOMIE EVROPSKÉ INTEGRACE
Richard Baldwin, Charles Wyplosz
Nakladatel Grada 2009

Publikace Ekonomie evropské integrace Richarda Baldwina a Charlese Wyplosze dává studentům VŠ, ekonomům, politologům, novinářům a dalším zájemcům o evropskou ekonomiku a integraci k dispozici srozumitelný a přitom koncentrovaný přehled významných událostí a skutečností, teoretických zdůvodnění a diskuzí spjatých s ekonomií a s rychlými změnami v Evropě.

ANOTACE

Autorům se podařilo v této rozsáhlé práci vhodně propojit informace o milnících novodobé evropské historie, evropských institucích, právu a politice s jasnou interpretací ekonomických zákonitostí stojících za evropskou integrací.

Výsledkem je zasvěcená analýza stavu, v jakém se dnes proces evropské integrace nachází. Druhé vydání originálu bylo velmi důkladně přepracováno a aktualizováno, aby přiblížilo nejčerstvější postup integrace do roku 2006.

V poznámkách překladatelů-ekonomů ze společnosti Škoda Auto, a.s. Vysoká škola je částečně zachycen i rok 2007. Moderní, čtivá kniha nabízí teoretický výklad, praktické příklady a reálná data dokreslující situaci a pohled na dosud nevyřešené otázky integrace, které téma co nejblíže propojují se světem, v němž žijeme.

Richard Baldwin a Charles Wyplosz působí jako profesoři mezinárodní ekonomie na Institutu pro doktorská studia mezinárodních vztahů v Ženevě. Působí jako editoři řady prestižních teoretických časopisů včetně časopisu Economic Policy. Mají bohaté mezinárodní zkušenosti jak v oblasti pedagogického působení, tak v oblasti poradenství na té nejvyšší úrovni.

Richard Baldwin a Charles Wyplosz: Ekonomie evropské integrace, počet stran: 480, Grada Publishing, 2009.