Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Dobrodružství jachty Bona Terra

Ústecký cestovatel Mart Eslem vydává svou novou knihu

01.03.2010

Dobrodružství jachty Bona Terra

Nevěděli do čeho jdou a strávili na cestě do Antarktidy a zpět celých 14 dní na vlnách zrádného a bouřlivého Drakeova průlivu. Malá, sotva čtrnáctimetrová jachta Bona Terra se stala jevištěm silných prožitků šesti mužů, kteří se o té doby nikdy neviděli a sjeli se z různých končin světa. Prožili dny strachu, zoufalství i bolesti v podpalubí, které mělo o pár měsíců později skončit na dně Drakeova průlivu. Je to příběh, který by neměl být zapomenut, i třeba jen z pouhé úcty k této skvělé lodi, která svou životní pouť zakončila nedaleko mysu Horn.

Nepovažovali svůj počin za nic výjimečného, dokud nad jejich vyprávěním nekroutili hlavou i zkušení jachtaři a polárníci. Plavba bez lodního topení je dle některých ohlasů téměř historickým počinem v dějinách objevování Antarktidy.

Kniha je dostání v e-shopu na www.knihovnicka.cz nebo v knihkupectví Knihovnicka.cz na adrese Úvoz 80, 602 00 Brno.

Výhledově bude v prodeji i v knihkupecké síti po celé České republice.

Bližší informace o prodeji knihy i o akcích spojených s její propagací naleznete na webových stránkách autora www.marteslem.cz .

PDF verze letáku ke stažení ZDE.

 

     


Mart Eslem - člen Klubu českých cestovatelů a zakladatel Klubu sedmi kontinentů

www.marteslem.cz 

Mart Eslem, vlastním jménem Martin Šlambor, se narodil 24.1.1974 v Ústí nad Labem. Povoláním je podnikatel, duší cestovatel.

V první polovině osmdesárých let dvacátého století vyrůstal v Severní Itálii. Tato zkušenost za tzv. studenou oponou zarantně ovlivnila jeho podhled na svět a také touhu po svobodě a poznání. Díky dětství v zahraničí se také jeho názory nesetkávají v rodné zemi, kterou nadevše miluje, s přílišným pochopením.

První cestu mimo Evropu podnikl roku 1999, kdy navštívil Tunisko. Zde, v oáze uprostřed pouště, v blízkosti alžírských hranic, cestování naprosto propadl.

Nejoblíbenějším kontinentem je Jižní Amerika a doposud navštívil 73 zemí světa. Pokud by musel opustit své rodné Čechy, pak jedinou možnou variantou k založení nového života by byl právě jihoamerický kontinent.

V roce 2003 se mu podařilo splnit si velký cestovatelský sen a zkompletoval sbírku všech sedmi světadílů. Na základě jeho myšlenky vznikl v roce 2006 Klub 7K, který sdružuje momentálně 13 mužů a žen, kteří se narodili v České republice a navštívili všech sedm kontinetů planety Země.

Pokud by si mohl vybrat splnění jednoho jediného snu, byla by to cesta do vesmíru. Alespoň jednou v životě by chtěl spatřit modrou planetu z okénka vesmírné lodi.