Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Program Educa nabízí podnikům dotace na školení zaměstnanců

Czechinvest, 04.06.2010

Evropský program Educa začal v pondělí 3. května 2010 přijímat žádosti o dotace na projekty specifického vzdělávání zaměstnanců. Ještě v květnu uspořádá agentura CzechInvest vzdělávací semináře k tomuto programu v Praze, Brně a Ostravě.

„Dotaci z programu Educa mohou podniky získat už podruhé. Během minulé výzvy jsme obdrželi 347 projektových žádostí, z nichž 247 bylo předáno k dalšímu hodnocení. Celkem 100 projektů bylo vyřazeno, nejčastěji proto, že se místo na specifické vzdělávání orientovaly na obecný trénink. Z 247 hodnocených projektů nakonec výběrové komise doporučily k získání podpory 105 projektů v celkové výši 293 milionů korun," vypočítává pověřená generální ředitelka agentury CzechInvest Alexandra Rudyšarová.

Z programu Educa mohou být podpořeny projekty specializovaného vzdělávání zaměstnanců. Alespoň 80 procent tréninkových aktivit musí být zaměřeno na specifické znalosti a činnosti, zbytek školení může být vyplněn programy obecného charakteru, tedy těmi, které jsou přenositelné do ostatních podniků nebo pracovních oborů. Na jeden projekt mohou podniky získat dotaci v hodnotě 0,5 až 8 milionů korun. Celkem tak program rozdělí 750 milionů korun.

Až do 31. srpna 2010 mohou podniky žádat o dotace v rámci speciálního režimu, takzvaného dočasného rámce, a získat tak příležitost na proplacení až 100 procent výdajů spojených s realizovaným projektem. Ostatní žádosti bude agentura CzechInvest přijímat až do 31. října 2011 (12.00). Dotace v tomto případě pokryje až 45 procent výdajů souvisejících s projektem malých podniků, až 35 procent nákladů středních podniků a maximálně 25 procent výdajů souvisejících s realizovaným vzdělávacím projektem získají velké firmy.

Příjem žádostí o dotace probíhá prostřednictvím registrace do elektronického systému Benefit, který je dostupný na adrese www.eu-zadost.cz nebo www.eu-zadost.eu . Vytištěný formulář spolu s přílohami následně přijímá agentura CzechInvest na adrese: Štěpánská 15, 120 00 Praha 2.

Konkrétní tipy, jak správně napsat žádost o dotaci, dostanou podnikatelé během vzdělávacích seminářů, které agentura CzechInvest uspořádá v Praze (10. května), Brně (17. května) a Ostravě (18. května). Firmy se zde dozvědí, jak omezit chybovost v žádostech a příležitost bude i k osobním konzultacím plánovaných projektů. Semináře jsou zdarma, registrace přijímá agentura CzechInvest na telefonním čísle +420 296 342 545 nejpozději do 7. května 2010.

Globální grant Educa je součástí Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost. O dotace mohou žádat podniky sídlící v České republice, mimo území hlavního města Prahy. Další informace o možnostech podpory z programu Educa je možné najít na internetových stránkách agentury CzechInvest www.czechinvest.org/globalni-grant-educa nebo zasílat na adresu educa@czechinvest.org .