Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Zapoj se do soutěže "futEUrista" pro studenty SŠ

07.03.2011

Zapojte se za pomocí vzdělávací počítačové simulace Evropa 2045 do řízení státu Evropské unie a nejlepší tým studentů se svým učitelem získá poukázku na 4 letenky v ceně 25 000,- do evropské destinace dle vlastního výběru.

Generation Europe a Filozofická fakulta Univerzity Karlovy vyhlašují soutěž futEUrista:
Zapojit se můžete i Vy, představte nám Vaší vizi o budoucnosti Evropy!

Zapojte se za pomoci vzdělávací počítačové simulace Evropa 2045 do řízení státu Evropské unie a soutěžte s námi. Sehrajte se svou třídou jednu nebo více partií simulace a v roli žurnalistů budoucnosti sestavte titulní novinovou stranu či celé noviny, včetně grafiky, o "aktuálních událostech", společenském a politickém dění ve Vaší Evropě v roce 2045, pokud by se vyvíjela tak jako ve Vámi rozehrané partii. Zakážete nošení náboženských symbolů? Uvolníte ze svého rozpočtu finance na výzkum rakoviny nebo na cestu první posádky na Mars? Budou ve Francii za osmihodinovou pracovní dobu stávkovat roboti?

Nadčasové, zajímavé a podnětné příspěvky budou publikovány na internetové stránce Evropa2045.cz, webu určeném pro uchazeče Filozofické fakulty UK v Praze a portálu dění v Evropě Dvorek.eu

V prostorách Filozofické fakulty UK v Praze bude uspořádána výstava Evropa 2045, kde budou tyto práce představeny.

Nejlepší tým studentů a jejich učitel získá poukázku na 4 letenky v ceně 25 000,- do evropské destinace dle vlastního výběru. Týmy, které se umístí na druhém a třetím místě, obdrží hodnotné věcné ceny.

Slavnostní předání proběhne na konci června 2011 na půdě Filozofické fakulty UK v Praze za účasti děkana Doc. PhDr. Michala Stehlíka, PhD.

Pravidla soutěže ZDE.