Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Evropský parlament mládeže pořádá "České forum"

10.10.2011

EPM je studentská nezisková organizace, která působí více než 32 zemích Evropy (členů i nečlenů EU). V České republice funguje EPM již od roku 1998 a má za sebou již více než 10 let úspěšného fungování, provázeného organizováním více než 20 akcí pro české středoškoláky. Evropský parlament mládeže pořádá každý rok nejen národní zasedání a fóra, avšak také regionální a mezinárodní zasedání, na kterých studenti mohou okusit kromě diskusí o aktuálních tématech EU a debat s poslanci Evropského parlamentu, také možnost rozvoje svých komunikačních a jazykových dovedností.

 

České fórum (ČF) je konference, na kterou jsou delegáti vysíláni samostatně. Tato konference nejen že rozvine jazykové a sociální dovednosti studentů, ale zároveň jim poskytne možnost seznámit se s konceptem Evropského parlamentu mládeže a lépe se tak připravit na soutěžní Národní výběrovou konferenci, které se studenti mohou zúčastnit jako součást školního týmu. Celkově se tohoto zasedání zúčastní na 100 studentů Organizační team tvoří jak čeští tak zahraniční zkušení členové EPM.

ČF se letos uskuteční od 24.- 27.11.2011 v Pardubicích. Z každé školy se může zúčastnit maximálně 7 studentů. Pracovním jazykem zasedání je angličtina. Protože je o toto zasedání tradičně velký zájem, je v zájmu studentů, aby se závazně přihlásili co nejdříve.

Registrace pro delegáty již probíhají a trvají do naplnění maximální kapacity zasedání. Přihlásit se studenti mohou přes webové stránky www.eyp.cz .

Plakát ke stažení ZDE.