Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Týden vzdělávání dospělých v Ústeckém kraji zakončen úspěšnou konferencí

01.11.2012

Dne 25. 10. 2012 se konala konference v rámci Týdne vzdělávání dospělých na Krajském úřadě v Ústí nad Labem ve spolupráci s Rekvalifikačním a informačním centrem Most, s. r. o.
Cílem Týdne vzdělávání dospělých je seznámit veřejnost s významem a možnostmi celoživotního vzdělávání, motivovat k dalšímu vzdělávání a nabídnout konkrétní příležitosti dalšího vzdělávání v kraji.

Na konferenci se úvodního slova ujal Ing. Petr Jakubec, radní pro školství, mládež a sport. Dále vystoupil PhDr. Zdeněk Palán, prezident Asociace institucí vzdělávání dospělých, který posluchače informoval o dalším možném vzdělávání v Ústeckém kraji a zanalyzoval možné vývojové tendence v oblasti vzdělávání Čr versus členské státy EU. Informace o projektech v Ústeckém kraji zaměřených na další vzdělávání podpořených z OPVK poskytla Mgr. Martina Černá, vedoucí oddělení grantů Evropské unie pro vzdělávání. Ing. Dagmar Prošková, Rekvalifikační a informační centrum s. r. o. zúčastněným představila projekt Network. Dalším bodem programu bylo představení aktivit a projektů zaměřených na další vzdělávání, které bylo představeno členy Krajského koordinačního týmu pro pořádání TVD.

Na závěr konference se konala živá diskuze. Této konference se zúčastnilo celkem 50 posluchačů.