Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Pravý čas pro hledání prázdninové sezónní práce

16.01.2013

Sháníte brigádu na prázdniny nebo letní sezonní práci?

Pokud máte na mysli prázdninovou brigádu, pravděpodobně, zvolíte profese v oblasti gastronomie, pomocné práce v zemědělství nebo pozice animátorů v hotelích a kempech. Na této stránce naleznete nespočet kontaktů přímo na zaměstnavatele, nabízející tyto druhy volných míst. Buď zvolte ve vyhledavači příslušnou profesi, případně vyhledejte volná místa na dobu určitou.

Osvědčený způsob je také vyhledávání na stránce www.eures.europa.eu podle klíčového slova. Doporučujeme zadat jako klíčové slovo např. season, saison, seasonal, fruit, strawberry, wine, wein, holiday, holidays, ferien, studentenjob, animator, animateur, aupair, au-pair, nanny, housekeeper a určitě vás napadne i mnoho dalších.

Na stránce http://www.eures.cz/, naleznete volná pracovní místa, která byla zaslána přímo z příslušných úřadů práce z 31 evropských zemí s tím, že zaměstnavatel má přímo zájem o nábor pracovních sil z České republiky. V současnosti jsou v nabídce například volná místa do oblasti turismu a gastronomie v Německu a Rakousku nebo místa animátorů a au-pair do Španělska. Můžete vyhledávat i v databázích úřadů práce dané země, kontakty naleznete na této stránce opět ve složce volná místa příslušné země.

Bližší informace a odkazy na celoevropské vyhledávače ZDE.