Přejít na obsah

VyhledáváníHlavní menu

Veletrh komunitárních programů 2014: Vhodný prostor pro konzultace projektový záměrů

03.10.2014

Již osmý rok pořádá Eurocentrum Ústí nad Labem ve spolupráci s Ústeckým krajem Veletrh komunitárních programů. Letošní ročník si kladl za cíl představit aktuální podoby vybraných komunitárních programů pro programové období 2014-2020. Konkrétně se jednalo o Program EU pro zaměstnanost a sociální inovace, Evropa pro občany, Horizont 2020, COSME a Life.

Dne 30. září v budově Krajského úřadu Ústeckého kraje mělo tak na 80 účastníků možnost seznámit se s těmito programy. Po úvodní přednášce Adély Hájkové z Eurocentra Ústí nad Labem, která posloužila jako prvotní vhled do problematiky komunitárních programů, následoval hromadný přesun zájemců o jednotlivé komunitární programy na samotné workshopy. Workshopy vedli zkušení odborníci na tuto oblast. Program EU pro zaměstnanost a sociální inovace byl představen zástupcem národního koordinátora panem Vlastimilem Outlým. S aktuální podobou Evropy pro občany seznámila účastníky vedoucí národní kanceláře pro tento program Kateřina Hamplová z Úřadu vlády ČR. Workshop zaměřený na Horizont 2020 byl pod taktovkou odborníků z Technologického centra Akademie věd ČR panem Martinem Škarkou, Cosme pak reprezentoval pan Tomáš Skuček. Účastníky, kteří se zajímali o program Life oslovili národní koordinátoři Markéta Konečná a Jiří Kožusznik z Ministerstva životního prostředí ČR. Partneři této akce – Europe Direct Most a Regionální rozvojová agentura Ústeckého kraje – seznámili účastníky nejen se svou činností, ale také představili jako příklady dobré praxe mezinárodní projekty na úrovni Evropské unie, na jejichž realizaci se podíleli.

Kromě přednášek a diskuze nad vybranými programy představovali zájemci i své projektové záměry. Účastníci zejména oceňovali možnost se zúčastnit této akce, která poskytuje užitečné informace o těchto programech, neboť tyto informace mnohdy nejsou dostupné na internetu v českém jazyce.

Pro tyto účely do jisté míry poslouží úvodní prezentace a informační brožura, která v kostce představuje nejznámější komunitární programy. Brožuru je možné si stáhnout zde, prezentaci pak zde.

Zde jsou ke stažení i prezentace jednotlivých koordinátorů:

Program EU pro zaměstnanost a sociální inovace

Evropa pro občany

COSME

Horizont 2020

Life

 

 

Fotogalerie